logo

LYS’ye Girecek Öğrencilere Moral Konseri Düzenlendi

Artvin Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, 13-14 ve 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek öğrencilere moral vermek amacıyla konser düzenledi.

Valilik Binası önünde düzenlenen konsere Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Adli Yargı ve Adalet Komisyon Başkanı Mesut Toktaş, Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, öğrenciler, veliler ile vatandaşlar katıldı.
Sağanak yağış altında başlayan konser, Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerinin farklı yörelere ait halkoyunları gösterisi ve davul şovu ile devam etti.
Ardından 23 Mayıs’ta Erzurum’da düzenlenen Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde Türkiye şampiyonluğunu kazanan Artvin Anadolu Lisesi ekibi gösterilerini sunarak katılımcılardan bol bol alkış aldı.

Artvin Valisi Kemal Cirit, önümüzdeki ay yapılacak olan LYS sınavına girecek öğrencilere moral vermek amacıyla konser organize ettiklerini söyledi.
Sınava girecek öğrencilere başarılar dileyen Vali Cirit; ”Hayat hiçbir zaman sınavdan ibaret değildir. Hepiniz bizler için çok önelisiniz. Hepinizin ayrı ayrı yetenekleri ve idealleri var. Kiminiz doktor, kiminiz mühendis, kiminiz öğretmen, kiminiz sanatçı, kiminiz tiyatrocu, kiminiz sporcu olacaksınız. Onun için her birinizin yeteneğini önemsiyoruz ve hepinizi seviyoruz. Eğer bir hedef koyduysanız bunu başarmak için sonuna kadar mücadele veriniz. Ama her şey sadece sınav değil, her şey dersler değil. Eğlenmeye de hakkınız var. Başka alanlara da ilgi duyacak ve başarılı olacaksınız. Bugün sınav öncesi stres atmanız için bir konser organize ettik. Aramızda şampiyon öğrencilerimiz var. Artvin her alanda başarılarla kendisinden söz ettiriyor. Umuyorum ki sizlerde çok başarılı olacaksınız. Eğlenceli ve güzel bir gece geçirmenizi diliyorum.” dedi.

Mart ayında yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda Artvin’de ilk beşe giren Fen Lisesi öğrencileri Öztürk Keskin, Denizcan Çakal, Sevda Evbaşı, Onur Salan, Hasan Temel ve Ferda Turhan’a Vali Cirit tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Etkinlik, Grup Koliva’nın verdiği muhteşem konserle sona erdi.

(AVBM)

Share
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?