logo

Laf Lafa Resto Cafe Açıldı

Artvin’de yemek sektöründeki işletmeler arasına Laf Lafa Resto Cafe de katıldı.

İşletmesini Selda ve Yasin Yılmaz çiftinin yaptığı Laf Lafa adlı işyerinin açılışına Artvin Valisi Kemal Cirit, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Eşi Hacer Kocatepe, Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Laf Lafa adlı işyerinin açılış kurdelesini Artvin Valisi Kemal Cirit ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe birlikte keserken Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe açılış öncesi yaptığı konuşmada Artvin’de turizme yönelik yeme içme konaklamaya yönelik bu tür müesseseler açıldıkça geleceğe dair umutlandıklarının arttığını söyledi.

Artvin Belediyesi olarak 3’üncü cadde olarak bilenen Sabit Osman Avcı Caddesini gece 12 kadar trafiğe kapatıp kültür sokağı yapmayı arzuladıklarını dile getiren Mehmet Kocatepe burasını gündüz tamamen insanların kullandığı araç trafiğinin olmadığı Kültür Sokağı yapmak istediklerini ifade etti.

Kocatepe” Bu konuda projemizi yazdık. İnşallah bu sene başlamayı düşünüyoruz. Kaynak noktasında bir iki yerden beklentimiz var. Biz bu düşüncemizi burada ki arkadaşlarımızla paylaştığımızda burada ki esnaf kardeşlerimizde bize inanıp güvenerek iş yerlerinde bu düzlemde değişiklikler yapıyor.  Yasın Yılmaz kardeşimiz daha önce burada bakkal  ve market işletiyordu. Şimdi burasını restoran cafe şekline çevirdi. Bizde sözümüzü yerine getirir ve burası Artvin’in prestij caddesi olur. Özel Sektör güzel sektör. Biz yönlendiririz onlar yapar. Bizde onlara kendi imkanlarımız ölçüsünde destek veririz. Allah hayırlı mübarek etsin. Bunun gibi daha güzel yerler açılsın” dedi.

Açılış sonrası Vali Cirit ve Başkan Kocatepe işletmeyi gezerek işletme sahiplerinden bilgi aldılar.

Artvin Sabit Osman Avcı Caddesi’nde açılan işyerinde sabah açık büfe kahvaltı, mantı, sarma ve dolma standart menü içinde yer alacak. Ayrıca etli yemekler, fast food tarzı yiyecekler, tatlı çeşitleri, içecekler satışa sunulacak.

Toplam 45 kişilik kapasiteye sahip Laf Lafa Cafe’da Ramazan ayında iftar ve gece sahur yemekleri de verilecek. Ramazan sonrası ise sabah açık büfe kahvaltı ile sabah 7.00’de hizmet vermeye başlayacak işyerinde gece geç saatlere kadar açık bulundurulacak.

İşletmeci Selda Yılmaz yaptığı açıklamada; “İşyerimiz Ramazan ayının başlaması nedeniyle öncelikle 1 ay boyunca iftar ve sahur yemekleri verecektir. Ramazan sonrası ise Artvinlilere hizmet verecek olan işyerinde açık büfe kahvaltı, fast food yiyecekler, mantı, sarma ve dolmanın standart menüler arasında yer alacaktır. Laf Lafa’da tatlı çeşitleri, sıcak ve soğuk içecek çeşitleriyle Artvinlilerin ve turizmcilerin hizmetinde olacaktır. İl dışında gelen turlara toplu yemekler de verilebilecektir. Laf Lafa Resto Cafe’den sipariş vermek için 0466 212 47 70 arayabilirsiniz” dedi.

Share
2152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?