logo

Kuzey Ormanları Savunması Cengiz Holding’in Kapısına Dayandı

KOS’ tan Cengiz’e Dev Pankartlı Mesaj: “Kuzey Ormanları’ndan Cerattepe’ye Yaşamı Savunanlar Kazanacak!”

 

Kuzey Ormanları Savunması, Altunizade’de bulunan Cengiz Holding önünde eylemdeydi. Eylem sırasında Cengiz Holding’in karşısındaki binadan, üzerinde“Kuzey Ormanları’ndan Cerattepe’ye, Karabiga’dan Hasankeyf’e millete söven alçaklar değil, yaşamı savunanlar kazanacak” yazan dev pankart açıldı.

Cengiz Holding önünde bir araya gelen yaşam savunucuları, Cengiz Holding demirlerine Kuzey Ormanları’ndan, Hasankeyf’ten, Karabiga’dan, Cerattepe’den, Fethipaşa Korusu’ndan defol dövizlerini astılar. Mehmet Cengiz’i tüm memlekete yayılan bir kanser hücresi olduğu belirtilen basın açıklamasında, Artvin halkının direnişiyle tüm Türkiye’de doğayı ve yaşamı savunanlara umut kattığı vurgulandı.  14 Mart’ta Artvin Cerattepe’de gerçekleşecek bilirkişi ziyaretine de değinilen basın açıklamasında “Cerattepe’nin bilirkişisi Artvin halkıdır. Devletin tıpkı ÇED süreçleri gibi tamamen içini boşaltmaya çalıştığı bilirkişi keşfi süreçleri de şimdiye kadar hep Artvin halkının söylediklerini onaylamıştır: Artvin’de maden cinayettir!” dendi.

Cengiz Holding’in Karadeniz Sahil Yolu’yla Karadeniz’i, 3. Havalimanı projesiyle Kuzey Ormanları’nı, Ilısu Barajı’yla Hasankeyf’i, CENAL termik santraliyle Karabiga’yı, iş makineleriyle Fethi Paşa Korusu’nu, nükleer santral projesiyle Akkuyu ve bölgesini, altın madeni projesiyle Artvin’i talan edeceğinin belirtildiği basın açıklaması  sırasında Cengiz Holding’in karşısında kalan binadan “Kuzey Ormanları’ndan Cerattepe’ye, Karabiga’dan Hasankeyf’e milleti söven alçaklar değil, yaşamı savunanlar kazanacak” pankartı açıldı. Pankartın açılması ardından Cengiz Holding’in özel güvenlikleri Kuzey Ormanları Savunması kadın aktivistlerini hedef alarak cinsiyetçi küfürlerle taciz etti.

Basın açıklaması “Devletin kaba kuvvetinin arkasına saklanıp, Artvin’i tümden yok etmene izin vereceğimizi zannediyorsan sen bir şeyleri anlamamışsın Cengiz. Bil ki senden kurtulacağız. Sen, çocuklarının bile senden utandığı yaşlılık günlerinde çürüyüp giderken, biz senin kastettiğin her karış toprakta yaşamın keyfini süreceğiz. Bil ki seni yeneceğiz. O gün gelene kadar da şu lafımıza dikkat kesil: Siçturma Madenina!” denerek “Diren Artvin İstanbul seninle” sloganlarıyla sonlandı.

Share
734 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?
#

Kuzey Ormanları Savunması Cengiz Holding’in Kapısına Dayandı” için 1 yorum

  1. Yusufelili Kuman : diyor ki:

    Sapkın komünistler Artvin halkı asla sizin gibi anarşist bozguncularla değil!