logo

reklam

Kurs Öğrencilerine Futbol Müsabakası Düzenlendi

Borçka Gençlik Spor Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü tarafından sportif aktiviteler yapabilmek için yaz tatiline giren Kurs öğrencilerine, Cami Din Görevlileri eşliğinde Futbol müsabakası düzenlendi.

Futbol turnuvası sonucunda dereceye giren 3 takıma kupa,madalya ve belgeler düzenlenen törenle taktım edildi.

Törende bir konuşma yapan Artvinli İl Müftüsü Ahmet Erdem, “Öğrenciler 8 ay boyunca okullarda yoruluyorlar. Yazın sıcakta dinlenirken aynı zaman da camilerde Kur’an dersi alıyorlar ama sıkıcı olmasın çocuklar severek gitsinler camilere diye oynayarak öğrenmek hem oyun oynayacaklar hem de sportif faaliyetlerde bulunacaklar hem de dini bilgilerini alacaklar. Bundan dolayı emeği geçen Spor Müdürlüğümüze, Müftülüğümüze başarılar diliyorum hayırlı uğurlu olsun hepinizi tebrik ediyorum. Burada kaybeden yok herkes kazanmıştır çünkü önemli olan bu güzel faaliyetlerde öğrencilerimizin, camilerimizin, cami görevlilerimizin, Müftülüğümüzün ve spor Müdürlüğünce birlikte bu aktiviteyi meydana getirmeleri ve bu faaliyetleri sunmaları çok güzel bir şey” dedi.

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ise,” Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız, gençlerimiz gerçekten gurur verici bir gün, güzel bir faaliyet, bir eğitim faaliyeti, eğitimle sporu birleştiren çok güzel bir faaliyet. Tabi ki bu gençler bizim geleceğimiz bu tür organizasyonlarla onları geleceğe hazırlamakta bu tür faaliyetlerin çok önemli yeri var. Gerek Diyanet ve Gençlik Spor olmak üzere iki kurumumuza da bu güzel organizasyonu gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ediyorum ilçe Belediye Başkanı olarak Müdürleri başta olmak üzere çalışanlarına, emek verenlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Ertuğrul Örnek; “Bu tur faaliyeti organize eden emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  Henüz çiçeği burnunda bir Borçka kaymakam olarak gençlerin olduğu organizasyona katıldım ki gençliğe ne kadar önem verdiğimi biraz göstermek istedim. Sevgili gençler aslında en büyük konuşmayı size yapayım. Sizler büyük hedefleri olan 2023 vizyonu olan bir Türkiye’nin geleceği olan gençlersiniz. Biz eğitimli gençliğin yanında manevi bütünlüğü olan bir gençlik de hayal ediyoruz. Sizler gelecekte bizim bulunduğumuz makamlara oturacaksınız buralarda manen, ruhen ve fizikken güçlü yöneticiler olmanız gerekiyor. Bundan dolayı bugün burada kazandığınız gerek spor olarak gerekse manevi kazanımlarınızı korumanızı ve devam ettirmenizi sizden istiyorum. Çünkü ben hatırlıyorum biz camide Kur’an kurslarına gittiğimizde Kur’an’a başlayıp sonra unutup yazın tekrar giden arkadaşları biliyoruz. Biz sizin öyle olmamanızı istiyoruz. Bu yaz belki hocalarımızdan din görevlisi olan hocalarınızdan almış olduğunuz her türlü bilgiyi, eğitimi devam ettirmenizi ve bu sporu da bir hayat biçimi, hayat tarzı haline getirmenizi istiyoruz. Biz millet olarak spor deyince ilk aklımıza futbol gelir ama futbolun sayesinde de Borçka ilçemizde farklı spor dalları da vardır. İnşallah bunları gelecekte ortaya çıkaracağız sizlerle beraber. Daha güzel farklı spor dallarına eğilip organizasyonlarını arkadaşlarla yapacağız” ifadelerini kullandı.

Minik sporcular, kupalarını ve belgelerini sırasıyla, Kaymakam Ertuğrul Örnek, Belediye Başkanı Aslan Atan ve Müftü Ahmet Erdem’in elinden aldılar.

 

Etiketler: » » » »
Share
1816 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?