logo

Kurbanlıklar Pazara İndi. İşte Fiyatlar…

Kurban Bayramı yaklaşırken Artvin’de canlı hayvan pazarında hareketlilik artmaya başladı. Satıcılara göre, bu yıl küçükbaş hayvan fiyatları sabit kalacak ama büyükbaş hayvanlar için bunu söylemek mümkün değil.

Kurban bayramına kısa bir süre kala Artvin’de kurbanlıklar canlı hayvan pazarında yerlerini almaya başladı. Artvinli besiciler Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarını hayvan pazarına getirerek alıcılarını beklediler. Artvin Belediyesi tarafından, Artvin- Erzurum karayolu üzeri 1. kilometresinde kurulan canlı hayvan pazarında dün itibariyle ilk kurbanlıklar satışa sunuldu.

Bir çok yeniliklerin yapıldığı hayvan pazarında geçtiğimiz yıl hayvan başına ücret alınırken bu yıl ise yer başına ücret alındı. Geçtiğimiz yıl oldukça büyük sorunların yaşandığı su sistemi bu yıl çözülmüş görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda pazara ilk kurbanlıkları Artvin esnaflarımızdan besici Taner Köse getirdi. 40 büyük baş ve 200 küçükbaş ile hayvan pazarından yerin alan Köse kurban ibadetlerini yerine getirmek isteyen hemşerilerimize hizmet vermeye devam ediyor.

Besici Taner Köse bu yıl fiyatların geçtiğimiz yıla göre farklı olduğunu ifade ederek, et fiyatlarının artmasıyla birlikte doğal olarak kurbanlık fiyatlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde yirmi beş civarında artış olduğunu ifade etti. 40 büyük başla kurban pazarında yerini alan Taner Köse, düve ve ineklerin fiyatları 5 bin ile 6 bin arası değiştiğini ifade ederken, erkek danalar ise 7 binle 10 bin arasında fiyatlandırıldığını ifade etti. Küçük baş ise 500 TL ile bin TL arasında yer aldığını söyledi.

Artvin’deki Kurban pazarının ilk gününde canlı hayvan pazarında durum bu şekilde olurken ilerleyen günlerde yoğunluğun artması bekleniliyor.

Ç.P.

Etiketler: » » » »
Share
2533 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?