logo

Kurban Yakalama Timi Bu Yılda Görev Yapacak

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin başkanlığında yapılan haftalık birim amirleri toplantısın da geçen yıl kurban bayramı öncesi alınan karar doğrulsun da kurulan “Kurban Yakalama Timi” bu yılda görev yapacak. Tim kaçabilecek büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların kolayca yakalanması için Tim Şefi ve 1 zabıta 2 görevli personel den oluşuyor.

Kurbanlığı Kaçanlar 153’ü Arasın
Artvin Belediyesi tarafından kurulan “Kurban Yakalama Timi”’nin yaptığı açıklamada, bayram öncesi ve bayramda kurbanlık hayvanı kaçan vatandaşların “Alo 153” numarasını aramasını isteyerek, ekiplerin 5 dakika içerisinde olay yerine ulaşacağını söyledi.

Kaçan büyükbaş hayvanların ürkütülmemesi gerektiğine dikkati çeken Tim görevlileri, “Kaçan boğalar sopalarla kovalanmamalıdır. Zaten insanlardan korktuğu için kaçan hayvanların üzerine sopa ile gidilmesi hayvanları daha kızdırmakta ve yakalanmasını zorlaştırmaktadır. Kurbanlık hayvanların eziyet görmeden yakalanması için bizlere haber verilmeli” denildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğün bünyesinde bulunan Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından 2 veteriner hekim bayram süresi boyunca Artvin Belediyesinin kurmuş olduğu Kurban Yakalama timi ile koordineli görev yapacağı belirtildi.

Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından görevli Veteriner hekimler;

Hakan Berk

Serhat Karadağ

Belediye tarafından kurulan timde görev alanlar;

Ayhan Altuntaş Zabıta Memuru

Dursun Aksoy Tim Şefi

Aytekin Demirci Yakalama görevlisi

Recep Gümüşgöz Yakalama görevlisi

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Etiketler: » » »
Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?