logo

Kurban Pazarı’nda Hareketlilik Başladı

Kurban Bayramı’na birkaç gün kala bayram tatilinin başlamasıyla birlikte Artvin’deki canlı hayvan pazarında hareketlilik başladı.

Kurban Bayramı’nda dini vecibelerini yerine germek isteyen vatandaşlar Artvin’deki canlı hayvan pazarına akın etti. Kimileri günler öncesinde hayvanlarını seçerken kimileri pazarlıkları son güne bırakıyor. Kurban Bayramı’na birkaç gün kala ve pazar gününün tatil olmasını fırsat bilen vatandaşlar kurbanlıklarını seçmek için Artvin’deki canlı hayvan pazara indiler. Yoğun sıcak altında sıkı pazarlıkların yaşandığı canlı hayvan pazarında bu yılda hayvan sahipleri fiyatlardan memnun fakat alıcılar ise fiyatların yüksek olduğunu düşünüyor.

Pazarda en çok canlı ağırlıkları 300 kilogram ile 400 kilogram arası hayvanlar tercih ediliyor. Fiyatların kilolarına göre değiştiği hayvan pazarında çoğu vatandaş kurban alma işlemlerinin fiyatların düşeceğini inandıkları için son güne bırakıyor. Besiciler ise son gün olmasının bir önemi olmadığını koyulan rayiç neyse ona göre sattıklarını ifade ettiler. Bu yılki et fiyatların yüksek olması aslında besilerin hak ettikleri bedellere ulaşmasını sağladıklarını ifade eden besiciler bu şekilde de alıcı zor buluyoruz dediler.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatep’de hayvan pazarına inerek besicileri ziyaret etti. Bu yıl büyük yeniliklerin yapıldığı pazarda besi sahipleri Başkan Kocatepe’ye teşekkür ederek hayvan pazarının ufak tefek eksikliklerinden bahsetti.  Başkan Kocatepe’de pazarın sürekli hale gelmesi için  çalışmaların sürdüğünü ifade ederek; ” besici kardeşlerimiz daha rahat bir ortama ticaretlerini yapacaklar” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
673 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?