logo

Kurban Pazarı Hizmete Hazır

Artvin Belediyesi tarafından geçen yıl birçok yenilikler yapılarak hizmete açılan Kurban Pazarında bu yılda hizmet veriyor.

 

Artvin Belediyesi tarafından, Artvin- Erzurum karayolu üzeri 1. kilometresinde kurulan canlı hayvan pazarı 01.09.2015 tarihi itibariyle kurban satıcılarının hizmetine sunuldu.

Canlı hayvan Pazar alanında geçen yıl yapılan çalışmalar bu yılda yeniden bakımdan geçirilerek hizmete açılmasıyla birlikte Kurbanlık hayvan satıcıları da pazarda yerlerini almaya başladı.

Pazar alanında yaklaşık 3 bin metre kare alanın asfaltlanmasının yanı sıra demir profillerden 6 x 8 ve 3 x 8 ebadında 43 adet barınak yapıldı. Kurbanlık hayvanların indirme bindirme yeri, içme suyu, aydınlatma direkleri, seyyar tuvalet, duş kabini, barınakların içinde hayvanların sıvı dışkılarının gideri için kanallar gibi bir takım düzenlemeler yapılarak görsellik, temizlik ve güvenlik açısından daha modern hayvan pazarı satıcıların ve halkın hizmetine sunuldu.

Mezbahane Faaliyete Geçiyor

Artvin Belediyesi şehrin en önemli eksiklerinden biri olan mezbahane projesini Kurban bayramından önce hizmete açmaya hazırlanıyor.

Artvin Erzurum yolu 1’ci km birinci tünel çıkışında kurulan ve 2016 yılı içerisindeki 26 Projeden biri olan modern mezbahane kurban bayramında kurban kesim alanı olarak da hizmet vermesi planlanıyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Kurban bayramına eksiksiz hazırlandıklarını bunun yanında Mezbahanenin de kurban bayramında kesim alanı olarak kullanılması için gereken çalışmaları yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi.  “Bir şehrin olmazsa olmazları olduğunu ve Artvin’in bunların çoğundan yoksun olduğunu gördük. Bu doğrultuda projelerimizi oluşturarak gerekli çalışmalarla şehrimize birçok ilki kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Mezbahanemiz ile şehrimizin ve vatandaşlarımızın önemli bir eksiklerini daha gidermiş olacağız. Şimdiden mezbahanemizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü )

Share
943 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?