logo

Kurban Pazarı Bayrama Hazırlanıyor

Kurban pazarı bu yıl daha planlı ve hijyenik bir düzende hizmet verecek.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, yaklaşan kurban bayramı öncesinde Artvin Merkez kurban pazarını gezerek, yapılan çalışmaları yerinde inceleyip en kısa zamanda bitirilmesinin talimatını verdi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye Kurban Pazarı ziyaretine Başkan yardımcıları Aydemir Akköy, Erkan Yazan ve Zafer İnce eşlik etti.

Artvin’de Deriner Barajı şantiye sahası içerisinde kurulan Kurban Pazarı bu yıl kurban satıcılarına daha iyi bir ortam sağlamak için Artvin Belediyesi tarafından bir takım düzenlemeler ve yenilikler yapılıyor.

Kurban satıcıları bu yıl daha temiz ve güvenli alanda hizmet verecek

Artvin Belediyesi Kurban pazarı alanını yeniden düzenliyor.

Kurban pazarının bulunmuş olduğu alana 2.400 metre kare asfalt serilerek çamur ve pislikten arındırıldı.

Asfaltlamanın yanı sıra demir profillerden 6 x 8 ve 3 x 8 ebatın da 43 adet barınak yapıldı. Kurbanlık hayvanların indirme bindirme yeri, içme suyu, aydınlatma direkleri, seyyar tuvalet, duş kabini, Kurban kesim alanı olarak kullanılacak bölgede çengel kancalar gibi bir takım düzenlemeler yapılarak görsellik, temizlik ve güvenlik açısından daha modern hayvan pazarı halkın hizmetine sunulmuş olacak.

Bu yılda geçen yıl olduğu gibi Kurban Pazarı girişinde Zabıta Kontrol Noktası oluşturuldu. Zabıta ekipleri oluşturulan zabıta noktasında 14.9.2015 tarihinden itibaren 24 saat kurban pazarında görev yapacaklar.

Kurban sahipleri küçük alan (24 metrekare) için 360 TL, büyük alan (48 metrekare) için 720 TL ücret ödeyerek oluşturulan zabıta noktalarından yer temini yapabilecekler. Ayrıca kurban satıcılar ile halk her türlü şikâyet, talep ve bilgilendirmeyi 153 zabıta irtibat numarasını arayarak görevli ekiplerden bilgi alabilecekler.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
535 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?