logo

Kurban Bayramı Denetimleri Başladı

Halkın güvenli ve sağlıklı gıda tüketmesi için Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ildeki gıda işletmelerine yönelik gıda denetimlerini başlattı.

Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü İshak Hacıkamiloğlu ; “Gıda denetim ekipleri tarafından, riske dayalı denetim esasları çerçevesinde gerçekleştirilen denetimler devam ediyor. Kurban Bayramı’nın gelmesi ile birlikte ilimizdeki fırınlar, pastaneler ve diğer toplu tüketim yerleri denetlendi. İşletmelerin eksiklikleri belirtildi ve eksikliklerin giderilmesi için süre verildi. Yapılan denetimlerde eksikliğini gideren işletmelere teşekkür ediyoruz, eksikliklerini tamamlamayan işletmelere ise 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında işlem yapıldı.

Kurban Bayramının yaklaşması dolayısıyla ilimizde bulunan pastaneler gıda mevzuatına uygunluk açısından denetlenmeye başlanmış olup halkımızın bu bayramda da güvenilir ve sağlıklı gıda tüketmesini sağlamaya çalışacağız. Halkımızın da işletmelerde gördüğü aksaklıkları Alo174 Gıda Hattına bildirmesi bizim için önemli” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » »
Share
553 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?