logo

“Kumbaraya 1TL At Çakmağı Hediye Al”

Artvin Hopaspor ile Arhavispor arasında oynanan Bölgesel Amatör Ligi Play-Out müsabakasında taraftarlardan toplanan 380 adet çakmak Kızılay’a bağışlandı.

24 Nisan 2016 tarihinde Artvin şehir stadında oynanan Artvin Hopaspor ile Arhavispor arasında oynanan Bölgesel amatör küme mücadelesi öncesi Artvin Emniyet ekipleri taraflar üzerlerini arayarak çakmak ve metal parayla stada girmelerine izin vermedi. Taraftarların üzerinde çıkan 380 adet çakmak ve 320 TL metal para Artvin Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kızılay Artvin Şubesine bağışladı.

“Kumbaraya 1TL At Çakmağı Hediye Al”

Kızılay Artvin Şube Başkanı Seracettin Yazan yaptığı açıklamada; “Hopaspor- Arhavispor futbol müsabakasında taraftarların saha giriş esnasında üzerleri aranmış, üzerlerinden çıkan 380 adet çakmak ve 320 TL’yi Artvin Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şubemize teslim edildi. Teslim aldığımız paranın hemen makbuzunu kestik ama çakmakları ise ne yapabiliriz diye epey bir düşündük.  Çakmakları bir sepete koyduk yanına biz yazı yazarak “kumbaraya 1TL at çakmağı hediye al” diye yazdık. Amacımız bu çakmakları paraya çevirip Kızılay’a gelir sağlamak” dedi.

Kızılay Şube başkanı Yazan, çakmakları paraya çevirerek elde edilecek gelirlerle öğrencilere verdikleri burslara küçükte olsa katkı sağlayacağını ifade etti. Emniyet ekiplerine duyarlı davranışlarından dolayı çok teşekkür eden Yazan, çakmakları alanlara ise sigara içmemelerini evlerinde ki tüp ocaklarında kullanmalarını istedi.

Etiketler: » »
Share
1068 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?