logo

Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları Yapıldı

Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları Artvin Merkez Spor Salonunda yapıldı. Dallarında birinci olan ekiplerin ilimizi bölge halkoyunları yarışmalarında temsil edecekleri belirtildi.

 

Yarışmaya Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Federasyon İl Temsilcisi Erkan Yazan ve çok sayıda izleyici katıldı.

Yarışmalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Federasyon İl Temsilcisi Erkan Yazan’ın açılış konuşması ile başladı.

Yarışmalar minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere dört kategoride yapıldı. Düzenlemeli ve Düzenlemesiz dalda yapılan yarışmalara merkez ve ilçelerden 12 ekip katıldı. Birbirinden güzel halkoyunları gösterilerinin sergilendiği yarışmayı yüzlerce halkoyunları meraklısı izledi.

Yarışmalar sonunda dereceye giren takımlar;

MİNİKLER; Düzenlemesiz Dal: 1. Arhavi Belediyesi G.S.K

Düzenlemeli Dal: 1. Tütüncüler G.S.K

YILDIZLAR; Düzenlemesiz Dal: 1. İl Özel İdare S.K.

Düzenlemeli Dal: 1. Tütüncüler G.S.K, 2. Arhavi Belediyesi G.S.K

GENÇLER; Düzenlemesiz Dal: 1. Arhavi Belediyesi G.S.K

Düzenlemeli Dal: 1.Artvin Belediyesi Doğa Sporları ve Halk Oyunları S.K., 2. Arhavi Belediyesi G.S.K.

BÜYÜKLER Düzenlemesiz Dal: 1. Atabarı 08 G.S.K, 2. Artvin Belediyesi Doğa Sporları ve Halk Oyunları S.K., 3. Yusufeli Belediyesi G.S.K

Düzenlemeli Dal: 1.Arhavi Belediyesi G.S.K.

Dereceye giren takımlara protokol tarafından kupaları takdim edildi. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ödül merasiminde tüm dereceye giren okulları tebrik ederken, kendilerine başarı temennisinde bulundu. Dereceye giren ekiplerin ilimizi bölge halkoyunları yarışmalarında temsil edecekleri öğrenildi.

Share
466 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?