logo

Külekçi Sordu, Bakan Cevapladı!

LGS Sınavlarında Artvin’in 78.inciSırada Yer Almasına Tepkiler Devam Ediyor

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi, Milli Eğitim Bakan Yardımcısına LGS sınavlarında 81 il arasında Artvin’in sondan üçüncü sırada yer almasını sordu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er: “Bende çok şaşırdım” dedi!

Trabzon’a gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ile Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi arasında yaşanan diyalog gündeme damgasını vurdu.

Trabzon Bilim Sanat Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell arasında yapılan protokol ile “Bilişim Teknolojileri Laboratuvarı” açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ile Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

“Bu Tablo Üzücü”

Dernek başkanı aynı zamanda gazeteci Külekçi bakan Er’e LGS sınavlarında 81 il arasında Artvin’in sondan üçüncü sırada yer almasına yönelik tepkisini dile getirdi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Er, ”Bu tabloya bende çok şaşırdım, Artvin bunu hak etmiyor” ifadesini kullandı.

“Tepkimizi Koymaya Devam Edeceğiz”

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi geçen hafta içinde yaptığı açıklamada LGS sonuçlarına tepki göstererek eğitim konusunda Artvin’in çok ciddi sıkıntılar yaşadığını Milli Eğitim camiasında köklü bir değişimin şart olduğunu dile getirmişti.

Share
263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?