logo

“Kral Çıplak” Çocuklarla Buluşuyor

Artvin Belediyesi ve  Eti Çocuk Tiyatrosunun iş birliğiyle “Kral Çıplak” oyununu Artvinli çocuklarla buluşturuyor.

Artvin Belediyesi ve Eti Çocuk Tiyatrosunun sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 04 – 11 yaş gruplarına yönelik  “Kral Çıplak” oyunu ile ülkenin geleceği olarak gördüğü çocuklarla ücretsiz buluşturuyor.

Artvin Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 04 – 11 yaş gruplarına yönelik  “Kral Çıplak” oyunu ile ülkenin geleceği olarak gördüğü çocuklarla ücretsiz buluşturuyor.

Kral CiplakAhmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde 04 – 05 Mayıs’ta Pazartesi günü 09.30 – 11.00 Salı günüde 09.30 seansıyla olmak üzere 3 defa gösterilecek “Kıral Çıplak” tiyatro oyununa tüm haklımız davetlidir.

“Kral Çıplak” oyunu; Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim 100 Temel Eser listesinde yer alan Andersen Masalları’nın ülkemizde ve tüm dünyada en beğenilenlerinden İmparatorun Yeni Giysileri’nden uyarlanmıştır. Hans Christian Andersen’in yazdığı eser, orijinal isminden çok Kral Çıplak olarak bilinmektedir.

Ünsal Sicilli ve Gökhan Daldık tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Kral Çıplak” oyunu; hep yeni kıyafetler giymek isteyen, gösteriş düşkünü bir kralın doğum günü için giyeceği kıyafete karar verememesiyle başlar. Terziler arası bir yarışmayla kararını verecek olan kralın danışmanı da çeşitli kurnazlıklarla krallığı ele geçirme niyetindedir.

Halkın içinden İki kişi, krala bir ders verme niyetiyle terzi kılığında saraya girerler ve krala kendisi için sadece akıllıların görebileceği çok özel bir elbise yapacaklarını söylerler. Oyunda; aklın her şeyin üstünde ve asıl güzelliğin insanın kıyafetlerinde değil içinde olduğu, hem çocuklara hem de ebeveynlere eğlenceli bir dille anlatıldığı gibi, bazen güvendiğimiz kişilerin kendi çıkarları için bizi yanlış yönlendirebileceği ve bunu aklımızla aşabileceğimiz, doğru bildiğimizi söyleyebilecek kadar cesur olmamız da vurgulanıyor.

ABBB

Etiketler: » »
Share
583 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?