logo

Korucular Köprüsü’nde Sona Yaklaşıldı

Murgul’da Korucular Köprüsü inşaatında sona gelindi.

 

Artvin ve ilçelerinde sel felaketinin ardından başlatılan onarım çalışmaları Murgul İlçesinde de tüm hızıyla devam ediyor.

Artvin ve genelinde 12 Kasım 2015 tarihinde meydana gelen sel felaketinin ardında il merkezinde ve ilçelerde başlatılan onarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sel felaketinde büyük zarar gören ve üç kişinin de hayatını kaybettiği ilçede yaralar sarılmaya çalışılıyor. İlçe merkezinde hayat normaline dönerken sel felaketinde yıkılan Korucular Köprüsü inşaatında sona gelinmesi ilçedeki vatandaşları memnun etti.

Korucular Köprüsü’nün 2. Ayağı Da Tamamlandı

Murgul Kaymakamlığı koordinatörlüğünde başlatılan Korucular Köprüsü’nün 2. Ayak beton atma işlemi de tamamlandı.

Murgul Kaymakamlığı’ndan edinilen bilgiler şöyle: “afet sonrası yıkılan Korucular Köprüsü Boydak Enerji tarafından yeniden yapılıyor. İnşallah yakın zamanda beton blokların da gelmesi ile köprümüzün hızlı bir şekilde ulaşıma açılmasını sağlayacağız. İlçemizde yaşanan afet sonrası yıkılan Korucular Köprüsü, Kaymakamlığımızın koordinatörlüğünde Boydak Enerji tarafından yeniden yapılıyor. Köprü yapımında beton ayakların tamamlanmasının ardından Rize’den yola çıkan 26 metrelik köprü kirişleri bu sabah itibariyle ilçemize ulaştı. Toplam 3 tır ile taşınan 9 kirişin montajına bir gün öncesinden ilçemize gelen dev vinç ile başlandı.”

Share
788 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?