logo

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi Ve Kardiyoloji Merkezi İnşaatında Sona Yaklaşıldı

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği çok önemli bir hizmeti daha gerçekleştirmek üzere. Kurulduğu günden bu yana yapılan hizmetlerle dikkatleri üzerine çeken Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren koroner yoğun bakım ünitesini ihtiyaca cevap verebilecek nitelikli hale getiriyor. Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, Yeni Koroner Yoğun Bakım Ünitesi Ve Kardiyoloji Merkezi’nin inşaatında sona gelindiğini açıkladı.

Artvin Tam Teşekküllü Koroner Yoğun Bakım Ünitesine Sahip Olacak

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Artvin’e müjdeli haber verildi. Yıllarca büyük bir boşluk olarak görülen Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’ndeki eksiklikler giderilerek ilimizde kalp hastalarının ihtiyaçlarını giderebilecek nitelikti koroner yoğun bakım ünitesi ile kardiyoloji merkezine kavuşulduğu açıklandı. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada; “14.01.2016 tarihinde ihaleye çıkılan ve inşaatına başlanılan Artvin Devlet Hastanesi 6 yataklı Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve 10 yataklı Kardiyoloji Servisi projesinde sona doğru yaklaşıldı. Çok yakın bir zamanda açılışını yapacağımız servisimiz; merkezi monitörizasyon sistemi, mekanik ventilasyon cihazları, kendine özel havalandırma sistemi ve izole odaları ile tam teşekküllü bir ünite haline gelmiş bulunmaktadır” denildi.

Kerim Yeşildağ Müjdeli Haberi Verdi

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, tam teşekküllü yeni Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve Kardiyoloji Merkezi’ne kavuşmak üzere olduğumuza ilişkin müjdeli haberi açıklarken, ünite ve merkezin içerisinde bulunacak teçhizatlara ilişkinde bilgi verdi. Genel Sekreter Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ açıklamasında ünite ve merkez bünyesinde 2 kardiyoloji ve 1 Kalp Damar Cerrahi uzmanının da görev yapacağını belirtti. Yeşildağ yaptığı açıklamada; “ Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan 3 adet Eko Kardiyografi cihazı, Holter cihazı, Efor cihazı, El doppler ultrason cihazı, 2 Kardiyoloji polikliniği,1 Kalp Damar Cerrahisi polikliniği, 2 kardiyoloji ve 1 Kalp Damar Cerrahi uzmanı, tam teşekküllü koroner yoğun bakım ünitesi ve izole kardiyoloji servisiyle beraber kalp ve damar hastalıkları alanında son derece donanımlı bir merkez haline gelmiş bulunmaktadır. Artvin’ imize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yeşildağ’ın açıklamaları vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken, yeni Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve Kardiyoloji Merkezi’nin ilimizde önemli bir boşluğu doldurmasının yanı sıra il dışına yapılan birçok sevkinde önüne geçeceği belirtiliyor.

Share
438 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?