logo

Kocatepe’den “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Mesajı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeni ile yayınladığı mesajda camilerin ibadet yeri olmakla birlikte toplumumu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, moral veren yerler olduğunu dile getirdi.

Başkanı Kocatepe, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, “Bu haftanın ülkemiz, milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Camiler aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir.

Camiler, insanların ortak bir yerde buluştuğu, kardeşlik duyguların, hoşgörü anlayışının, birbirimize olan sevginin güçlendiği mabetlerdir. Camiler içinde başka hiçbir yerde bulamayacağımız çok özel bir huzur ve haz kaynağıdır. Camiler bir ibadet yeri olmakla birlikte toplumumuzu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, moral veren yerlerdir.

Toplum olarak bu son zamanlarda daha çok birbirimize sıkıca bağlanmanın, bir arada kenetlenmek için bu haftayı her zamankinden daha çok fırsat bilmeliyiz. Camilerimizde hizmet veren din görevlilerimiz; aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlaşışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstelenmişlerdir.

Dolayısıyla son yıllarda milli-dini ve ahlaki değerlerimizdeki aşınmayı durdurma ve gidermede aydın din görevlilerimizin gayretlerine her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Camiler ve Din Görevlileri haftasının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, cami yapan, yaptıran, yapımında emeği geçen, din hizmetinde ömür tüketen rahmete kavuşanları rahmetle anıyor, yaşayanlara sağlık, sıhhat ve başarılar diliyor ’Camiler ve Din Görevlileri’ haftasını kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Etiketler: » » » »
Share
460 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?