logo

Kocatepe, Taksicilerle İstişarede Bulundu

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Sivil Toplum Kuruluşlarıyla istişare toplantılarına devam ediyor.

Başkan Kocatepe, Artvin Sofrasında akşam yemeğinde Artvin’de ticari taksicilik yapanlarla bir araya gelip sorunlarını dinledi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’de ki projelerini tek başına yapmakta karar vermediğini bunu halkla, STK’lar la birlikte karar verildiğini bu yüzden ayda en az iki STK ile bir araya geldiğini belirterek taksici esnafıyla da hem genel bir değerlendirme hem de taksicilerin sorunlarını birinci ağızdan tespit etmek için bu yemeği gerçekleştirdiklerini belirti.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, yemekte yaptığı konuşmada Belediyenin yapmış olduğu hizmetlerden kısaca bilgi vererek kısa zaman sonra başlayacak olan projeler hakkında detaylı bilgiler verdi. Kocatepe, “ 2015 yılında Artvin’in trafik sorunu çözmek için çalışıyoruz ve bütün projelerimizde o yönde. Öncelikle otopark sorununu çözdüğümüz zaman şehrin trafiği de kaldırımlar da büyük oranda rahatlamış olacak. İkinci projemiz ise şehre girişi Atapark’ın arkasında ki yoldan ikinci caddeye bağlamak istiyoruz. Zaten Kafkasör Festival Caddesi yolumuz genişlemeleri bittiğin de İskebe, Çamlık, Balcıoğlu gibi birkaç mahallemizin yönünü oradan verdiğimiz de araç yoğunluğu daha da azalmış olacak. Taksicilerimizin merkez cami yanındaki yoğunluğu azaltmak için bir iki farklı yerde durak açmamız lazım. Sizlerin önerisini dinlemek yapılabilecek olan taleplerinizi değerlendirmek istiyoruz. Belediye olarak bir trafik zabıta ekibi kurmayı da düşünüyoruz ”dedi.

Ticari taksici esnafının ortak olarak talepleri arasında, Bibak kavşağında uygun bir yere, İlçeler arası minibüslerin kalktığı durağa ve bunun gibi birkaç kilit noktada durak konulmasını istediler. Taksiciler, Artvin’de taksiciliğin zor olduğunu kimi zaman kontak açmadan günü bitirdiklerini ve bunun için de bir çözüm bulunması gerektiğini belirttiler.

Marina tesisleri Artvin Sofrasında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yanı sıra Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce ve Taksici esnafı katıldı.

ABBB

Share
655 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?