logo

Kocatepe: “İddialar Komik”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kafkasör Turizm alanı içerisinde yer alan baraka ve çadırların söktürülmesine ilişkin olarak Artvin Belediyesi’ne yapılan suçlamaları kabul etmedi. Elden ele dağıtılan ve sosyal medyada paylaşılan bildiride ki iddiaları araştıran yerel bir basın mensubuna açıklamalarda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ İddialar çok komik. Bizimle hiçbir ilgisi yok” dedi.

 

Başkan Kocatepe, yerel bir basın mensubunun yaptığı özel haberde yaptığı açıklamalar ile gündem oldu. Başkan Kocatepe, Artvin Belediyesi ve Bursa’daki kardeşinin adının karıştırıldığı olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Kocatepe, “ İddialar çok komik. Talep eden kuruluş jandarma, boşaltmak isteyen orman suçlanan biziz, bende bu işten bir şey anlamadım” dedi.

Konuya ilişkin yayınlanan haberde; “ Konuyu Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye sorarak olayın aslını ve belediyenin bu konuyla ilgili olup olmadığını öğrenmek istedik. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kafkasör Bölgesi’ndeki izinsiz ve ruhsatsız olan yapıların boşaltılması veya yıkılması talebiyle her hangi bir ilgilerinin olmadığını, konudan Jandarma Komutanlığı’nın yazdığı yazıdan sonra haberdar olduklarını ve cevabı olarak belediyenin yetki ve sorumluluğunu belirten bir yazının yazıldığını, vatandaşlara ise herhangi bir şekilde boşaltma yada yıkma talebiyle bir yazı yazmadıklarını ifade etti. Başkan Kocatepe, Merkez Jandarma Komutanlığı’nca başlatılmış ve Orman İşletme Şefliği’nce vatandaşlardan talep edilmiş bir konuya belediyenin ve şahsının dahil edilmiş olmasının şaşkınlığını yaşadığını vurgulayarak, “ Bu konuyla şahsımız ve Belediyemizin hiçbir ilgisi yoktur. Jandarma bize yazı yazmış bizde cevabı yazısı yazmışız. Orman işletme şefliği vatandaşlara Jandarma’nın talebi üzerine yazı yazmış ve barakaları kaldırın demiş. Burada bizi direk olarak olayın içerisine sokan bir konu yok. Biz barakalara ruhsat verilmesi durumu çıkar ve vatandaşların bu yönde başvuruları olursa taleplerini hukuksal sorumluluklar çerçevesinde değerlendiririz. Ayrıca benim Bursa’daki kardeşimin konuyla hiç ama hiçbir alakasının olmadığını da ifade etmek isterim. Kamuoyunda dağıtılan ve hiçbir gerçekçi yanı bulunmayan bildiride ismi geçen otel ile kardeşimin herhangi bir ortaklığı da bulunmamaktadır. Ayrıca Belediyemiz bünyesinde M.G. adlı bir proje müdürü olmadığı gibi belediyemizin bu bölgeye ilişkin çizdirdiği falan bir projede yoktur. Açıkça söylemem gerekiyor ise bir kurum yazı yazmış, bir kurum vatandaşa boşaltın demiş, bildiride bizim ismimiz ve kuruluşumuz bulunuyor. Şaşılacak bir iş. Vatandaşlarımızın bu tür komik söylem ve iddialara inanacaklarını yada dikkate dahi alacaklarına inanmıyorum. Bu iddialara bende sizler gibi güldüm” diye konuştu.

Kafkasör’de Barakaların Sökülmesini Kim Neden İstedi

Kafkasör turizm alanı içerisinde bulunan barakaların sökülmesini kim neden istedi?

Başkan Kocatepe “Barakaları Kaldırmasını Talep Eden Jandarma, Kaldırma Yazısını Yazan Orman Ama Suçlanan Belediye”

Konuya ilişkin özel bir çalışma yaparak haberi manşet yaptı. Bizde bu haberi yayınlıyoruz. İşte o haber:

Artvin Kafkasör Turizm alanı içerisinde bulunan barakaların sahipleri tarafından yıkılması istendi. Bu olay üzerine kamuoyunda kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından bir bildiri dağıtılmaya başlandı ve Kafkasör turizm alanında ki barakaların kaldırılması talebinin Artvin Belediyesi tarafından istendiği iddiaları ortaya atıldı.

Bu iddiaları araştırarak bu talebin kim tarafından talep edildiği sorusuna yanıt bulmaya çalıştık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Kafkasör Turizm Alanı’nın güvenliği sorumluluğunu bu yıl yeniden üstlenen İl Jandarma Komutanlığı’nın talebi üzerine Orman Bölge Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldığı bilgisine ulaştık. İşte Kafkasör Turizm Alanı’nda ki barakaların yıkılması olayının perde arkası.

Bu iddia ortalığı karıştırdı

Artvin Merkez ve Bursa’da bir bildiri dağıtıldı. Bildiride Kafkasör Turizm alanında vatandaşlar tarafından kurulan baraka, çadır ve benzeri geçici konaklama yerlerinin yıkılmasının istendiği ve bu isteğin ise Artvin Belediye Başkanlığı tarafından talep edildiği ileri sürüldü. İddiaya dayanak olarak Kafkasör’de Bursa’daki Artvinli iş adamları tarafından yapılan Koliva Oteli’ne müşteri kazandırmanın amaçlandığı ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin Bursa’daki kardeşinin bu otele ortak olduğu gösterildi. Ayrıca bildiride belediyenin proje müdürü M.G. adından bir kişinin hazırladığı proje gereğince bölgenin boşaltılmaya çalışıldığı ileri sürüldü. Bu iddiaları araştıran gazete olarak olayın muhatabı Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve diğer ilgili kurumlarla görüşerek olayın gerçek yüzünü ortaya çıkardık. Barakaların yıkılma talebini bakın kim neden istemiş.

Barakaların yıkılması talebi İl Jandarma Komutanlığı’ndan

Bu yıl 35.si düzenlenen Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali sonrasında Kafkasör Turizm alanında barakaları bulunan vatandaşlara şok bir yazı geldi. Yazıda bu bölgede çadır, baraka yada benzeri geçici konaklama yerleri bulunan kişilerin bu yerleri 06.07.2015 tarihine kadar boşaltmaları ve de yaptıkları çadır, baraka veya benzeri konaklama yerlerini yıkmaları istendi. Bu talep bölgede çadır ve barakası olan vatandaşları ayağa kaldırdı. Ardından da ortaya ilginç iddialar atıldı. Bu iddialarda suçlanan kurum olan Artvin Belediyesi nezdinde konuyu araştırınca baraka yıkılması talebinin kaynağına ulaştık. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İl Merkez Jandarma Komutanlığı 22 Haziran 2015 tarihinde Kafkasör Turizm Bölgesi alanı ile ilgili kuruluşlar olan Artvin Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne Kafkasör Mevii Ormanlık alanda izinsiz yapılaşma hakkında bir yazı yazarak 6831 sayılı Orman Kanununa atıfta bulunarak “ Artvin il merkez Jandarma Komutanlığı’nca 22 Haziran 2015 günü Artvin ili Merkez İlçesi Kafkasör Mevkii, Boğa Güreşleri arenasının çevresindeki ormanlık alanlarda, Offroad Yarış Pisti’nin çevresindeki ormanlık alanlarda, Belediye Sosyal Tesisler Etrafındaki ormanlık alanlarda ve ayrıca Atabarı Kayak Merkezi yolu üzeri Cerattepe Mevkii yol ayrımında Orman Kanunun 17’nci maddesi ve 76’ıncı maddesine aykırı olarak gece konaklama yapılacak şekilde çadır, konteynır ve ahşap baraka tarzı yapılar vatandaşlarca çeşitli zamanlarda kurularak orman alanlarının ve Belediye Mücavir alanlarının işgal edildiği tespit edilmiştir.

Orman yangınlarının ve çevre kirliliğinin önüne geçmek maksadıyla, ilgili kanunlara aykırı olarak, gerekli izinler alınmadan yapılan bu tür yapılaşmaların ve gece konaklama alanlarının, kurumunuz tarafından incelenmesi” talep edildi.

Bu yazının gittiği Artvin Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü konuya ilişkin olarak kendi sorumluluk alanlarını araştırarak İl Merkez Jandarma Komutanlığı’na cevabı yazılarını yazdılar.

Boşaltma yazısı vatandaşlara Artvin Orman İşletme Şefliği’nden gidiyor

Artvin Merkez Jandarma Komutanlığı’nın yukarıdaki yazısı sonrasında harekete geçen Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Artvin Orman İşletme Şefliği, ilgili alanda baraka, çadır veya benzeri günü birlik konaklama yer sahiplerine yazı yazarak 06.07.2015 tarihine kadar Karavan, baraka yada çadırların boşaltılarak yıkılmasını istedi. Ayrıca ilgili kurum Merkez Jandarma Komutanlığı’na da cevabı yazısını yazarak talep edilen alanda ki izinsiz ve ruhsatsız yapıların kaldırılacağını belirtti.

Talep eden Jandarma, boşaltmak isteyen Orman Bölge, zan altında kalan Belediye

Yaptığımız araştırmalar ve de ortaya çıkan yazışma gerçeklerinin ardından Artvin Belediyesi ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe hakkında ortaya atılan iddialar ve bu iddiaları yaymak isteyenler komik duruma düştü. Kafkasör bölgesinde izinsiz yapıların kaldırılmasını Merkez Jandarma Komutanlığı talep ederken, boşaltma kararını ise Artvin Orman İşletme Şefliği istiyor ancak suçlanan kurum Artvin Belediyesi oluyor. Kim veya kimler tarafından hazırlandığı ve dağıtıldığı bilinmeyen bildiride ise amacın ne olduğu tam bir merak konusu oldu. Konuyla Merkez Jandarma Komutanlığı’nın bilgi talebi istenmesinin dışında hiçbir ilgisi olmayan Artvin Belediyesi’nin ve Başkan Mehmet Kocatepe’nin bu olayın içine neden çekilmek istendiği ise soru işareti oldu.

Yaşanan bu gelişmeler ışığında baraka boşaltma olayının tüm gerçekleri ortaya çıkmış olurken, iddialarda komik iddialar olmaktan öteye geçemedi” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » » »
Share
2125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?
#

Kocatepe: “İddialar Komik”” için 2 Yorum

  1. Yalan söylüyorsun başkan .Mayıs ayında Valilikte yapılan Kafkasör Boğa Güreşi festivali koordinasyon toplantısında bizzat kendin jandarmadan festival alanındaki baraka ve çadırların kaldırmasını talep ettin.Festival alanına yakısmadığını beyan ettin.Toplantı karar tutanağınada bu talebi yazdırdın.Tutanak var bende yayınlarım gerekirse.Artvin Valisi dahil o toplantıya katılan tüm kurum amirleri şahittir.isterseniz sorabilirsiniz onlarada. Bizde yıkma işinin bizim görevimiz değil ormanlık alansa ormanın belediyeninse belediyenin sorumluluk alaninda ilgili kanun maddelerini belirterek bu yazıyı kaleme aldık.Ama toplantıda başka başkan sıkışınca halka ben talep etmedim diyen baskan.Adamda Allah Korkusu olacak yazık acıyorum. Sorun o toplantıya katilanlara gerçeği anlatsınlar size.Sanada hakkımı helal etmiyorum başkan.

  2. Nasıl olsa Jandarma basın açıklaması yapamaz diye rahatsın değilmi? Başkan ama bir açıklama yaparsam Artvinlinin yüzüne nasıl bakarsın merak ediyorum seni telefonlada aradım Ta Mardine yanıma gelip helallik almak istedin yaptığın yanlışın farkındaysan tekzip yayınlar benden özür dilersin ve Artvin halkından. Ucuz siyaset yapma başkan milletin karnı tok ucuz siyasete sen af dile Artvinlide bende affederiz merak etme.