logo

Kocatepe ”Asfaltla birlikte bariyerde yapıyoruz”

Artvin Kafkasör Yaylası ve Atatepe yolunda iyileştirme çalışmalarından sonra finişer ile asfalt kaplanıp olası kazaları önlemek için yol kenarlarına çelik bariyer yapıldı.

Artvin’in turizm açısından önem arz eden Kafkasör yaylası ve Dünyanın En Büyük Atatürk Heykeli unvanına sahip olan adını da heykelden alan Atatepe’nin yolunda genişleme, finişer ile asfaltlama yapıldıktan sonra şimdide güvenlik açısından çelik bariyer yapılarak ziyaretçilerine daha rahat ulaşım imkânı sağlıyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Atatepe yolunda yapılan bariyer çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmanın iki gün içerisinde tamamlanacağını söyledi. Kocatepe,” 2015 yılı Artvin için yol yılı olacağını söylemiştik. Kafkasör Festivalimize gelen misafirlerimizi Kafkasör yaylamıza daha kolay ulaşımların sağlamaları için günler öncesinden başlatmış olduğumuz 1,200 metrelik mesafeyi ortalama 10 genişlettik. Genişleme yapılan kısım dâhil olmak üzere 1700 metrelik Asfaltlama çalışması da tamamladık. Kafkasör yolunu hem genişletilerek hem de asfaltlama yaparak Festivalimize gelen vatandaşlarımızın rahat ulaşım sağladık. Festival günü Cumartesi, Pazar’da bariyer ekipleri çalışarak yol kenarlarını iki gün içerisinde çelik bariyer döşeyerek yolun güvenliğini almış olduk. Çok şükür ciddi manada herhangi bir kaza da meydana gelmedi. Güzel bir Kafkasör festivali geçirmiş olduk”

Kafkasör Festival Caddesi yolunda genişleme çalışmalarında aralıksız devam ediyor

Kocatepe;” 2014 yılının son ayında kepçe vurduğumuz Hastahane ile AVM inşaatı arasında ki yaklaşık 1 km’lik yolu genişletmek için çalışmalarımız devam ediyor. Yol tam anlamıyla bittiğin de şehir trafiğini yüzde 30 oranında rahatlatacağı gibi yukarı mahallelerin de gidiş yönü olarak kullanılacak” dedi.

Atatepe turizm için çok önemli bu yüzden yolunu yaparak başladık

Başkan Kocatepe, Artvin turizmi için Atatepe’nin ayrı bir önem taşıdığını belirterek bu yıl asfalt çalışmalarına ilk olarak bu bölgeden başladıklarını ifade etti. Başkan Kocatepe açıklamasında; Artvin’in kalkınması en başından dediğimiz gibi Turizm ve Eğitim den geçiyor. Bu yüzden turizm için elimizde ki bütün değerleri çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Böylelikle dünyanın en büyük Atatürk heykeli unvanına sahip olan ve ayrıca dünyada ki en büyük heykel olan Atatürk heykelini ilimize kazandıran ağabeyimiz Sıtkı Kahvecioğlu’na teşekkür ediyorum. Şehri tam karşıdan gören Atatepe’nin yerli ve yabancı ziyaretçileri oldukça çok. Geçen yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklarımız la Ataya yürüdük bir kısım kutlamalar yaptık. Bu yılda öyle bir planımız vardı bunun için yolunu asfaltmak istedik. Hava şartları engel olduğu için asfalt çalışmamız planladığımız tarihinden biraz geç bitmiş olsa da şuan bariyerlerini yapıyoruz. Atatepe ye ulaşım artık daha kolay ve güvenli hale geldi”

Kocatepe: Amacımız ilimizin yollarının güvenliğini arttırmak

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, başkan olmadan önce bu şehirdeki en büyük sorunlardan birinin yolların kalitesi olduğunu ifade ederek, eldeki imkanlar doğrultusunda yol kalitelerini arttırmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Kocatepe, şehrin ana artellerindeki yollara alternatif yollar kazandırdıktan sonra ana artellere de gireceklerini vurgulayan Başkan Kocatepe, ilimiz açısından önemli turizm bölgeleri olan Kafkasör ve Atatepe yollarını önce asfaltladıklarını ardından da yanlarına bariyer yaparak güvenliklerini arttırdıklarını söyledi. Başkan Kocatepe, Artvin’de sadece yolları asfalt yada parke yapmanın yetmediğini yol kenarlarına bariyer yaparak güvenliği arttırmanın da kendilerinin bir görevi olduğunun altını çizerek, Artvin’deki yol güvenliğini arttırma çalışmalarının diğer bölgelerde de süreceğini sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » »
Share
1222 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?