logo

Kocatepe; ”19 Mayıs 1919 Ülkenin Şaha Kalkışının Başlangıcıdır”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Milletimizin tarih sayfası önünde yeniden şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 olduğunu hatırlatarak tüm gençlerin bayramını kutladı.

19 Mayıs’ın milletimizin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılan en önemli adım olduğuna dikkat çeken Başkan Kocatepe’nin mesajı şöyle:

“Milletimizin tarih sayfası önünde yeniden şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919’dur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da yakılan meşalenin tüm Anadolu’yu aydınlatmasıyla destansı bir bağımsızlık mücadelesi başlamıştır. Ülkenin içinde bulunduğu duruma umutsuz bakmayarak, “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Büyük Önder Atatürk, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bu büyük mücadelenin önderi olmuştur. Tüm olumsuzluklara rağmen Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. İstikbalin gençlerde olduğu ve geleceği onların inşa edeceğine olan güvenin bir işareti olan bu gün vesileyle başta Milli Mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, devletimizin bağımsızlığı, milletimizin hürriyeti için kanıyla, canıyla, emeğiyle hizmet eden bütün büyüklerimizi saygı ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Ecdadımızın ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

ABBB

Etiketler: » »
Share
623 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?