logo

Kocatepe, 16 Nisan’a Güzel Bir Umut Verdikleri İçin Çok Teşekkür Ederim

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 16 Nisan Referandumu öncesinde Artvin halkına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmak üzere Artvin’e gelen Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekilerine “16 Nisan’a güzel bir umut verdikleri için çok teşekkür ederim” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım ve Artvin’in siyasetteki önemli isimlerinden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül’de miting için Artvin’e gelen isimler arasında yer aldılar. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de coşkulu mitingin ardından açıklama yaptı.

Kocatepe yaptığı açıklamada, “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ı Artvin’imizde 16 Nisan’da ki referandum vesilesiyle geldi muhteşem bir miting yaptı. Hava şartlarına rağmen son yılların en coşkulu en kalabalık mitingini yaşadık. Artvin halkımıza bizi yalnız bırakmayıp destek oldukları ve 16 Nisan’a güzel bir umut verdikleri için çok teşekkür ederim” dedi.

Hemşerilerimizle bir araya gelerek yeniden bir muhabbet bir sevgi tazelemesi oldu diyen Kocatepe, “Bir diğer hemşehirimiz Abdülhamit Gül. Hemşerilerimiz bunu belki çok bilmez ama esas Ardanuç kökenli ve Gaziantep’e yerleşmiş bir ailenin çocuğu. Buraya da çocukluğundan beri gelip giden bir arkadaşımız. AK Parti Genel Sekreterimiz hemşehrimiz o da siyasetçi olarak ilk defa Baba vatanına geldi ve çok mutlu oldu bize de güç verdi. Yine Ulaştırma Bakamınız sayın Ahmet Arslan’da buradaydı. Sayın bakanımız Karslı dır o da bizim hemşerimiz. Sayın Başbakanımızın gelen ekip içerisinde çok hemşehirilerimiz vardı. Aslında bir hemşeri buluşması diyebiliriz mitingimize. Geldiler halkımıza hitap ettiler. Bizi daha çok motive eden heyecanlandıran mutlu eden tabiî ki hemşerilerimize hizmet noktasında biraz daha işimizi kolaylaştıran açıklamalarda bulundu. Sayın Başbakanımız Belediyemizi ziyaret etti. Bize onur verdi. Artvin Belediyesinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını misafir etmek şerefine nail olduk. Teşekkür ediyorum kendilerine. Şehrim ve şahsım adına teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Sayın Başbakanımız hitaplarında Artvin’de yapılan işleri anlatıp iki de güzel müjde verdi ki doğrusu her şeyin üzerinde ve bizi de çok memnun etti. Hemşerilerimiz de iki gündür onları konuşuyor. Bir tanesi Baraja inen uçak talimatını verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız hemşerimiz Kadir Topbaş beye miting kürsüsünden sözünü aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz Hava Yolu taşımacılığı şirketi kuruyor bu günlerde. Karadan denize, denizden karaya inen uçaklar. Turizm amaçlı uçak projesiydi. Trabzon havaalanından Artvin merkez, Şavşat ve Yusufeli olmak üzere adeta günlük dolmuş yaparcasına. Yüreğimiz deki seslendiriyorduk ama biraz düşük sesle seslendiriyorduk. Sayın başbakanımız en yüksek perdeden en önemli yerde milli irade meydanında Artvin’e bu müjdeyi verdi. Bu yaz inşallah Borçka Barajına ilk uçağımızı indireceğiz. Bu bizim için Artvin turizmi için, ulaşımı için devrim niteliğinde bir müjdeydi. Bir diğeri de Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın bu baraj sularımızda deniz taşımacılığını da yapabileceğimiz bir gemi indirmesi talimatıydı. Sayın Faruk Çelik Bakanımızda memnuniyetle diyerek bizleri mutlu etti. Nerden nereye. Hayvan sırtında yük taşınan patika yollardan gemiyle uçakla yapılan taşımacılığa. Zaten diğerlerini söylemeye bile gerek yok. Gelişen bir Artvin. Artık Artvin için, hava deniz, kara bütün imkanlar seferber edildi. Emeği geçenlere başta Başbakanımız Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik, Ulaştırma Bakanımız, AK Parti Genel Sekreterimiz Gaziantep Milletvekili Sayın Abdülhamit Gül ve tüm bu isimleri şehrimize getiren Milletvekilimiz İsrafil Kışla Beye de çok teşekküre diyoruz. Artvin’e daha çok bakan gelecek her gelen bakanımıza kendi bakanlıklarımız uhdesindeki taleplerimizi iletiyoruz. Onlarda bunu yerine getiriyor. Artvin’de ki bu değişim, bu gelişim hep merkezi idarenin yerel yönetimle iş birliği halinde ki çabası adeta Artvin için seferberlik ilan etmesinden kaynaklanıyor” ifadesini kullandı.

Kocatepe açıklamasının sonunu, “Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimize bakanlarımıza ve bürokrat arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Onların bize olan bu desteğini bizde Artvin Halkı olarak 16 Nisan’da en güzel şekilde cevaplandırmış, yüzümüz ak, başımız dik olarak 17 Nisanda Artvin’den Ankara’ya İşte yeni Türkiye’nin ışıltısı güneşin doğduğu yerin kararı Evet şeklinde gitmek nasıp olur” diyerek sonlandırdı.

Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?