logo

Koçak’tan Büyük Tepki

Ak Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak son günlerde sosyal medyada paylaşılan ve Artvin Belediyesi’nin tamamen kanunsuz ve keyfiyetine göre duvarlara asılan siyasi afişleri söküyor iddialarına büyük tepki gösterdi.

Ak Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak; ”Bizler Kenar-ı Dicle’de Bir Kurt Kapsa Koyunu, Gelirde Adl-i İlahi Ömer’den Sorar Onu diyerek sorumluluk ve adalet ölçütünü tanımlayan kadim bir medeniyetin bakiyesiyiz. Onun için aldığımız her görevde ve kararda bu köklü medeniyetimizden devraldığımız adalet ve sorumluluk ölçütleri her zaman bizlere yol göstermiştir. Ancak görüyoruz ki son günlerde günümüzün yaygın iletişim kanallarından biri olan sosyal medyada Artvin Belediyemizle ilgili ‘AKP’li Artvin Belediyesi Afişlerimize Tahammül Edemiyor’ başlığı ile paylaşılan fotoğraf ve videolar çok basitçe ve seviyesizce sorumluluktan ve adaletten uzak bir siyasi hesap güdülerek yapıldığını görüyoruz. Yapılan bu paylaşımlarda Artvin Belediyesi’nin sanki hukuk, kanun tanımayan keyfiyete göre işleyen, istediği siyasi afişi söken istediğini asan bir kurum olarak gösterilmeye çalışılması ahlak dışı bir düşüncenin ürünüdür.

Ülkemizde Seçim Yasası Bellidir Ve Maddeleri De Gayet Açıktır

Ülkemizde seçim yasası bellidir ve maddeleri de gayet açıktır. Bu yasada siyasi afişlerin hangi yerlere hangi tarihler arası asılacağı buna riayet edilmediği takdirde bu hukuksuzluğun hangi kurumlar aracılığı ile giderileceği de gayet nettir.

Bunu bile bile hukuku hiçe sayıp afiş asarak ondan sonra yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış misali ilgili kurumların bu hukuksuzluğu gidermek için yürüttüğü faaliyeti de kenardan köşeden planlı bir şekilde gizli saklı yabancı devlet ajanları gibi kayda aldırıp bu kayıtları sosyal medya üzerinden ‘AKP’li Artvin Belediyesi Afişlerimize Tahammül Edemiyor’ başlığını atarak paylaştırıp bir mağduriyet siyaseti yaratmaya çalışırken diğer kurum ve çalışanlarını haksız yere itham edip açık hedef haline getirmek siyaset kurumunun ve siyasetçinin millet nazarındaki itibarına ağır darbe indireceği gibi bu yola tevessül edenlerin siyasette düştükleri seviyenin ve yozlaşmanın da bir göstergesi olduğunu düşünüyor takdiri sayın kamuoyuna bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.

Ak Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak açıklamasının sonunda; ”hiç kimsenin bu tür desise içeren olayları planlayıp sahneye koyup siyaset kurumunun itibarına gölge düşürmeye, hukuk çerçevesinde görev yapan bir kurumu karalamaya ve o kurum çalışanlarını haksızca deşifre edip şiddete açık hedef haline getirmeye hakkı yoktur diyorum saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » »
Share
2230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?