logo

Kızılay’a 210 Ünite Kan Bağışı

 

Artvin Çoruh Üniversitesi, Arhavi Jandarma Komutanlığı ve Hopa halkı Türk Kızılay’ı Artvin Kan alım merkezine 210 ünite kan bağışında bulundular.

Artvin Kızılay Kan Alım Merkezi farklı günlerde 210 ünite kan toplayarak son zamanların en iyi bağışını gerçekleştirdi. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi olmak üzere yoğun bir haftaya başlayan Kızılay Artvin şubesi bu üç günde farklı ilçelerde büyük destek buldu. Rize Kan Alım Merkezinden geçici görevle ilimizde göreve başlayan Kızılay Doktoru Sami Yıldırtan eşliğinde kan vermek isteyen vatandaşlar başvuruları Artvin Kızılay Kan Alım Merkezi çalışanlarınca değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda kan verebilecek duyarlı vatandaşlar üç günde farklı ilçelerde toplam 210 ünite kan bağışında bulundular.

Cumartesi günü Arhavi ilçesinde çalışmalarını sürdüren Kızılay Artvin Şubesi yetkilileri Arhavi Jandarma Komutanlığının destekleri ile 62 ünite kan alımı gerçekleşti. Gerek vatandaşlar gerekse askeri personel kan bağışında bulunarak vatandaşlık görevlerini yerine getirmiş oldular.

Öte yandan Pazar günü ise Hopa İlçesinde çalışmalarını gerçekleştiren Kızılay Artvin Şubesi Hopa ilçesi sakinlerinin büyük ilgisi ile karşılaştılar. 38 Ünite kan toplayan Kızılay yetkilileri ardında çalışmaları devam ettirmek için merkeze döndüler.

Pazartesi günü Artvin Çoruh Üniversitesi Şehir Yerleşkesinde çalışmalarını sürdüren Kızılay Yetkilileri rekor sayılabilecek bir kan bağışı ile karşılaştılar. Genç üniversiteli arkadaşlarımız ve akademik personel toplam 110 ünite kan bağışında bulundu.  Bu sayılardan ötürü oldukça mutlu olan Kızılay yetkilileri duyarlı vatandaşlara teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

Share
879 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?