logo

Kitap Tanıtım Yarışması İl Finali Yapıldı

Merkez ve 7 ilçenin birinci olan öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen yarışma iki oturum hâlinde saat 09:00’da (I. Oturum) ve saat 13:30’da (II. Oturum) Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

 

Yarışmaya İl Millî Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil kahveci, Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Saraç, Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şimşek, Artvin İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Aytekin Gürbulak, Gürsel Seçkin, Ardanuç İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yücel Şeker,  okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci’nin açılış konuşmasıyla program başladı. Kahveci, kitap okumanın önemine vurgu yaparak, kitabın öğrencilerin duygu ve düşüncelerini doğru ve güzel ifade etmede en önemli etken olduğunu ayrıca kitabın insanlara farklı birçok dünyanın kapılarını araladığını belirtti.

Abdulcelil Kahveci, yapılan bu faaliyetlerin amacına ulaştığı için duyduğu memnuniyeti dile getirerek il genelinde okunan kitap sayısında ciddi bir artış olduğunu ifade etti.

Farklı ilçelerden görevlendirilen Türkçe öğretmenlerinin oluşturduğu Değerlendirme Komisyonunun gözetiminde ilkokul kategorisindeki okulların yarışma sırası için kura çekilmesinin ardından ilkokul öğrencileri sunumlarını yaptılar. İlkokul kategorisinin sunumları bittikten sonra ortaokul kategorisindeki öğrenciler de aynı komisyonun gözetiminde yarışma sırası için kura çektiler ve belirlenen sırayla salondaki seyircilere sunumlarını yaptılar. Saat 13:30’da başlayan II. Oturumda ise lise kategorisindeki öğrenciler farklı ilçelerden görevlendirilen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden oluşan Değerlendirme Komisyonunun gözetiminde yarışma sırası için kura çektiler ve belirlenen sıraya göre seyircilere kitaplarını tanıttılar.

Komisyon üyelerince yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye girenler şu şekilde oluştu;

İlkokul Kategorisi: 1.Artvin Gazi Ortaokulu, 2.Murgul Yunus Emre İlkokulu, 3.Borçka Atatürk İlkokulu

Ortaokul Kategorisi: 1.Artvin 7 Mart Ortaokulu, 2.Borçka Atatürk Ortaokulu, 3.Yusufeli İmam Hatip Ortaokulu

Lise Kategorisi: 1.Artvin Anadolu Lisesi , 2.Borçka Anadolu Lisesi, 3.Ardanuç Çok Programlı Anadolu Lisesi

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci Artvin’de Başarıyı Artırma Projesi kapsamında gerçekleştirdikleri Kitap Tanıtım Yarışması il finaline katılan tüm okullara, yöneticilere, öğretmenlere, jüri üyelerine, veli ve öğrencilere teşekkür ederek dereceye giren öğrencilere hediye ve katılım belgelerini takdim etti.

Ç.P.

 

Share
790 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?