logo

Kışla’nın Amerika Ziyareti Artvin’e Yaradı

İl Özel İdaresi’ne 4 milyon ek ödenek getirildi

AK Parti Artvin Milletvekili Kışla, Amerika ziyaretinin meyveleri bir bir gerçekleşiyor. Kışla’nın Başbakan Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından ilk müjdeli haber İl Özel İdaresi’ne geldi. İl Özel İdare’ye 4 Milyon TL ek ödenek sağlandı.

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Amerika ziyaretine tek milletvekili olarak katılmıştı. Bu ziyarette Başbakan Davutoğlu ile Artvin’in sorunları üzerine sık sık görüşme yapan AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın bu görüşmeleri ilk meyvelerini vermeye başladı. Vekil Kışla’nın Başbakan Davutoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmelerde Artvin için istediği  talepler bir bir yerine geliyor. Bu taleplerden biride Artvin İl Özel İdaresi’nin 2015 yılı yatırımları için gerekli olan ek ödenek talebiydi. Başbakan Davutoğlu’nun talimatları sonucunda Artvin İl Özel İdaresi’nin yatırım programında yer alan yatırımlar için kullanılmak üzere 4 Milyon TL ek ödenek ayrıldı. Ayrılan bu ödenek Artvin İl Özel İdaresi’nin hesabına Maliye Bakanlığı tarafından kısa bir süre içerisinde gönderileceği bilgisine ulaşıldı.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın kişisel girişimleri sonucunda ilimiz Özel İdaresi’ne sağlanan ek 4 Milyon TL ödenek ile birlikte tamamlanmak üzere olan yatırımların kısa sürede tamamlanması sağlanacak. Ayrıca bu ödenek ile birlikte Artvin İl Özel İdaresi’nin yatırım programında yer alan ancak yetersiz ödenek nedeniyle başlayamayan yatırımlar da sağlanan bu ek ödenek ile birlikte başlanması bekleniyor.

AK Parti Milletvekili Kışla’nın Amerika’ya Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında ilimiz açısından farklı müjdeli haberlerin daha olduğu ancak bu müjdeli haberlerin ise kısa süre içerisinde kamuoyuna açıklanacağı bilgisine de ulaşıldı.

 

Etiketler: » » » » »
Share
1732 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?