logo

Kışla’dan Savcı Öz’e Sert Eleştiri

AK Parti İl Danışma Kurulu’na erken seçim damgasını vurdu

AK Parti Artvin İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

 

 

AK Parti Artvin İl Başkanlığınca düzenlenen İl Danışma Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda erken seçim tartışmaları da gündeme gelirken, AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, erken seçime hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi. Milletvekili Kışla’nın, geçtiğimiz günlerde Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a oradan da Ermenistan’a kaçan Zekarya Öz için sarf ettiği “Şu Densizliğe Bakın Arkadaşlar, Şu Pervasızlığa Bakın, Şu Vatan Hainliğine Bakın” ifadeleri dikkat çekti.

Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapılan toplantıya AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Tahtalı’nın divan başkanlığını yaptığı toplantı saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmamasıyla başlarken toplantının basına açık olan ilk kısmında toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Erkan Balta yaptı.

Erkan Balta konuşmasında 7 Haziran Seçim sonuçları, terör olayları, ekonomik durum, yeni hükümet kurma çalışmaları başta olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Seçimlerden sonra geçen iki aylık zaman diliminin sonrasında ilk il danışma meclis toplantısını yaptıklarını kaydeden Balta toplantının Partiye ve Artvin’e hayırlara vesile olması temennisiyle konuşmasına başladı.

AK Parti İl Başkanı Erkan Balta konuşmasına; “Ortadoğu’da Balkanlar’da Kafkaslar’da Kanın Dinmediğine Şahit Oluyoruz” diyerek başladı.

Türkiye’nin jeopolitik açıdan devlet olarak varlığını sürdürmesi adına dünyada ki en zor yerlerden birisinde olduğunu ifade eden Balta ” Ta Roma’dan, Büyük İskender’den, Moğollardan, Perslerden, en son Kurtuluş Savaşı’nda İşgalci devletlere gelinceye kadar sürekli dünyada ki büyük güçlerin iştahını kabartan, güçlerini pekiştirmek için hakim olmak istedikleri zor bir coğrafya. Bu coğrafyada çevremizde, Ortadoğu’da Balkanlar’da Kafkaslar’da kanın dinmediğine şahit oluyoruz. Bu coğrafyada geçmişte Osmanlı İmparatorluğu döneminde uzun bir süre huzur ve güven devam etmiş. Bin yıllık güçlü bir devlet geleneğine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti kanla göz yaşıyla çevrili coğrafyada güven ve barış adası olarak hüküm sürmekte” dedi.

Terör Belasının Kökünü Kazıyıncaya Kadar Geri Adım Atılmayacak

Batla konuşmasının devamında; “Türkiye’yi de çevremizde oluşturulan ateş çemberinin içine çekmek bu girdabın içine yuvarlamak için, Türkiye’nin büyümesinden güçlenmesinden, dünyada adaletin temsilciliğini yapmasından rahatsız olan dış güçler, içeride ki  piyonlarını kullanarak yeniden ülkemizi  terör  ve anarşinin içine itmeye çalışıyorlar. Ama şunu bilmeliler ki Türkiye artık eski Türkiye değil. Bugün Türkiye kendi tankını kendi topunu, kendi insansız hava aracını yapan bir ülke. Bugüne kadar analar ağlamasın diye yürekler yanmasın, yeni şehit cenazeleri gelmesin diye PKK ve onun uzantısı olan siyasi partinin bütün kışkırtmalarına rağmen, bütün küstahlıklarına rağmen, bütün tahriklerine rağmen sabırla fedakarlıkla pek çok şeye göz yumuldu. Her şeyin sonu olduğu gibi sabrında bir sonu var. Artık terör belasının kökünü kazıyıncaya kadar geri adım atılmayacak. Bunun da elbette bir bedeli olacak. Yakın zamanda benimde köylüm olan bir şehidimizi Yusufeli’nde, Yusufeli Dokumacılar Köyünde Salih Hüseyin Parça kardeşimizi toprağa verdik. Geçtiğimiz yıl Borçka ilçemizde Ramazan Köse kardeşimizi, bundan bir iki yıl evvel Yusufeli ilçesinden Soner Ateşsaçan kardeşimizi toprağa verdik. Ben bu şehitlerimize ve diğer şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Yakınlarına Sabri celil niyaz ediyorum. Bu meseleyi her türlü siyasi hesabın dışında tutarak, milli bir mesele olduğunu bileceğiz. Birlik ve beraberliğimizi en güçlü şekilde yaşatma bilinci içinde olacağız” dedi.

Artvin İlinde de 7 Puanlık Bir Gerileme Oldu

Türk siyasi tarihinde en önemli seçimlerden birisini geride bırakıldığını söyleyen Balta  ” AK Parti ile büyüyen dünyada söz sahibi olan, bir Türkiye’nin devamı yahut çok kere yaşadığımız üzere koalisyonlarla belirsizliklerin içine atıldığı kaldığımız bir ülke olarak devam etmemiz adına seçimler önemliydi. Bizim arzu etmediğimiz korktuğumuz oldu. Tek başına iktidar Türkiye’de çıkmadı. Seçim sonuçlarını değerlendirdiğimizde AK Parti Halen daha Türkiye’nin bir numaralı partisi, en yakın rakibine bile 16 puan fark atmış. Bugün Türkiye’nin geleceğini emanet edecek başka bir partinin, grubun olmadığını da  milletimiz açık bir şekilde görmüş oldu. Yüzde 49’lardan yüzde 41’lere düşmüş olduk. Yaklaşık 9 puanlık bir kayıp oldu.  Türkiye’de ki duruma paralel olarak Artvin ilinde de 7 puanlık bir gerileme oldu” dedi.

AK Parti’den, Bizden Kurtulmak İstiyorsanız, O Zaman Bizden Daha İyi, Daha Dürüst Olacaksınız, Daha Gayretli Ve Samimi Olacaksınız

Erkan Balta konuşmasının devamında ” Bazı çevreler AK Parti’de ki bu başarısızlık sonra ciddi bir değişiklik olacak, Artvin’de siyasi yelpaze alt üst olacak. Neredeyse bazı partileri birinci parti yapıp bizi 3’üncü parti yapıyorlardı. Bunlar gerçekleşmeyince AK Partinin duruşunda bir farklılık olmayınca şimdi bakıyorsunuz, yeni iftira kampanyalarına başlandı. Birileri iftira ile karalama ile Artvin’de siyaseti ve AK Parti’yi dizayn etme ümidine kapıldı. Güneş balçıkla sıvanmaz. İftira at izi kalsın anlayışı ile bir yer varılmaz. Eğer AK Parti’den bizden kurtulmak istiyorsanız, o zaman bizden daha iyi, daha dürüst olacaksınız, daha gayretli ve samimi olacaksınız. Bunun yolu budur. Kuru gürültüyle siyaseti dizayn etme devri Artvin’de ve Türkiye’de kapanmıştır. Herkes işiyle şahsiyetiyle kimliğiyle önde olmalıdır. Ben il bakanlığına geldiğim günden beri gerek milletvekilimiz aleyhinde, belediye başkanımız göreve gelir gelmez Artvin’de belli bir odak sürekli AK Parti aleyhinde hizmetle, çalışkanlıkla dürüstlükle bizimle yarışamayanlar bizim felsefemize ahlak anlayışımıza erişemeyenler iftira kampanyalarıyla bizi yıpratmaya çalışıyor. Bunları hiç biri tutmadı şimdide tutmayacak. Gerek şahsımla ilgili gerekse de başında bulunduğum teşkilatlarla ilgili kimin ne bilgisi ne belgesi varsa getirecek ortaya koyacak. Yok, belgesiz konuşuyorsa, namussuzdur, şerefsizdir, müfteridir. AK Parti erdemliler hareketidir. AK Parti bir ahlak hareketidir. AK Parti bu millete hizmet etme ateşi ile gönlü tutuşan insanların hareketidir. Başta şahsım olmak üzere herhangi teşkilat mensubu ve yerel yöneticimiz AK Partin siyaset anlayışına uygun olmayan bir durumu davranışı varsa, o değil bir gün bir dakika bile o görevde durmaz buda böyle bilineli” diye konuştu.

Milletvekili İsrafil Kışla: 50 Yılda Bu Ülkeye Yapılmayan Yatırımı 13 Yılda Ak Parti Yaptı

Konuşmasına terör olaylarında hayatını kaybederek şehit olan asker ve polislere Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dileyerek başlayan İsrafil Kışla “Milletimizin başı sağolsun Ayhan Kardeşimize ve teşkilat mensubu olup da rahmeti rahmana kavuşmuş bütün kardeşlerimize de Cenabı Hak’tan rahmet diliyorum. Mekânları Cennet olsun” dedi.

Milletvekili İsrafil Kışla 14’üncü yılını 14 Ağustosta kutlayacak AK Parti’nin 13 yıldır bu ülkeye hizmet ettiğini ifade ederek şunları söyledi.

“2002’den 2015 yılına kadar AK Parti’nin ülkeyi nereden alıp nereye getirdiğini gözümüzün önünden geçirirsek, bunun mutluluğunu en fazla hissetmesi gerek teşkilat sizlersiniz. Adeta hasta bir konumda ülkeyi devralmıştık.

Hangi alanda derseniz deyin itibar kaybetmiş, 3’üncü dünya ülkelerinde ki bir demokratik düzeye sahip bir Türkiye’yi devralmıştık. O gün beli AK Parti’ye baktıkları zaman bunlar birkaç ay içerisinde bu işin altında ezilir kaçarlar diye bakıyorlardı. 13 yıldır milletten aldığımız güçle gerçekten b ülkede kronikleşmiş birçok problemi çözdük. Bütün problemlere neşter vuruldu. Ekonomide, sağlıkta, sosyal güvenlikte, dış politikada, insan haklarında ve demokrasi gibi birçok alanda birikmiş problemler bir bir çözüme kavuşturuldu. 50 yılda bu ülkeye yapılmayan yatırımı 13 yılda AK Parti yaptı. İster duble yol olarak, ister havaalanı, ister hızlı trenine, ister Marmaray projesine, isterseniz de milli gelirde ki artışa bakın.

Türkiye Dış Politikada Yapmış Olduğu İşlerle Türkiye Dünyanın En İtibarlı Ülkesi Olma Yolunda Hızla İlerledi

AK Parti mühür gibi Türkiye’nin her tarafında gururla sunabileceği binlerce eseri bu ülkeye kazandırdı. Milleten aldığımız güçle Dünya’nın 16’ncı büyük ekonomisi olduk. 2023 Hedeflerimiz vardı. Asya, Avrupa ve Afrika gibi 3 kıtanın kesiştiği jeopolitik konuma sahip bu coğrafyada 13 yılda Türkiye’nin bu kadar önemli ölçüde yol alması, birilerini rahatsız etti.  Türkiye sözüyle görüşüyle dünyadaki tüm meselelere müdahale eden bir ülke durumuna geldi. Dış politikada yapmış olduğu işlerle Türkiye dünyanın en itibarlı ülkesi olma yolunda hızla ilerledi. Her tarafta adaletin yanında oldu. Her tarafta mazlumun yanında, zalimin karşısında oldu. Yeri geldi BM’yi eleştirdi yeri geldi İsrail’e haddini bildirme cesaretini gösterdi. Tabi bu birilerini rahatsız etti. Türkiye’nin bu gidişatına dur demek dış güçlerin en büyük gayreti, gayesi haline geldi

Şu Densizliğe Bakın Arkadaşlar, Şu Pervasızlığa Bakın, Şu Vatan Hainliğine Bakın

Milletvekili İsrafil Kışla, hükümetin dış güçler tarafından çeşitli darbelere maruz bırakıldığını iddia etti. Gezi Parkı olaylarının da dış güçler tarafından planlanan bir darbe olduğunu söyleyen Kışla, Zekeriya Öz için de şunları söyledi: “Ciddi senaryolar oynandı. Bakın AK Parti’yi kapatma davasından, e-muhtırasından tutun, oradan sonuç alamayanlar, Gezi olaylarında sokak olaylarını denediler, sokağın gücünü denediler. Türkiye’yi kargaşa halinde bir ülke haline getirmeyi denediler. Bundan birkaç gün önce Türkiye’den firar eden o başsavcının attığı bir tweeti okudunuz mu? Türkiye’nin tepesindeki bir başsavcı, Cumhuriyet Başsavcısı, devletin hukukunu korumak mecburiyetinde olan bir başsavcının attığı tweet şuydu, ‘eğer gezi olaylarında PKK destek verseydi bugünlü hükümet, bugünkü yönetim işbaşınsa olamazdı’. Şu densizliğe bakın arkadaşlar, şu pervasızlığa bakın, şu vatan hainliğine bakın.”

Savcı Öz’ün twitini “Gezi’de terör örgütünün desteğinin olmamasına üzülüyor” şeklinde niteleyen Milletvekili Kışla, “Sebep ne? Bu hükümetin gitmesi lazım. Tayyip beyin gitmesi lazım, bu iktidarın gitmesi lazım. Gezi olaylarının gerçek amacı çıktı mı ortaya? Neymiş, darbe teşebbüsüymüş” diye konuştu.

Tek Devlet Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan

Kışla,  17-25 Aralık operasyonlarının birer yolsuzluk soruşturması olmadığını tamamen bir darbe girişimi olduğunu iler sürdü.

Kışla konuşmasının devamında “Her türlü hakaret, iftira yalan içinde iki seçim geçirdik. Yerel seçimlerde bu millet AK Parti’ye olan güvenini ortaya koydu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52 oyla kurucu genel başkanımızı ilk turda Cumhurbaşkanı seçti. Milletimize müteşekkiriz. Bizim en büyük destekçimiz millet olmuştur. 7 Haziran seçimlerinde, paralel yapısıyla, MHP’siyle, CHP’siyle, terör örgütüyle tek bir hedefleri vardı. AK Partiye karşı birlikte AK Partinin gücünü zayıflatmak ve AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmak. Milletimizin büyük teveccühü ile AK Parti aldığı yüzde 41’lik oyla bu seçimlerden de galip çıktı. Bu elbette istediğimiz sonuç değil ama milletimizin taktiri başımızın üstünde. Bu durumdan en iyi mesajı almak bizim vazifemiz. Kendi kusurumuzu eksiğimizi görmek zorundayız. Milletin bu taktirinin kıymetini de bilmek zorundayız.  İki aylık süreçte genel başkanımızın tavrının ne denli önemli olduğunu millet yakinen izliyor. İnanıyorum ki bu süreci AK Parti en iyi şekilde yönetip, sonlandıracak. Birilerinin başka niyetleri amaçları varken, AK Parti’nin millete hizmet etmeden başka amacı yok. Yalanla dolanla iftirayla siyaset yapmadık. Dürüst siyaset yaptık. AK Parti verdiği sözün arkasında durmuştur. Bu ülkeye hizmetin peşinde olmuştur. Milletten boş kuru vaatlerle oy almak gibi bir basitlik içine girmemiştir. Güneydoğu’da farklı, İstanbul’da farklı bir politika izlememiştir. Ne aldatan nede aldanan olmak istememiştir. Fakat birileri iki yüzlü siyaset güttüler. Şimdi birilerinin de maskesi düştü.

Bir Şartımız Vardı; Silahlar Bırakılacak, Örgüt Türkiye’yi Terk Edecek Silahlar Gömülecek

Bu ülkenin 40 yıldır en büyük problemi terör problemiydi.  Bütün sektörlerde bu denli atak yapmış bir Türkiye terör meselesini de çözmüş olduğunu düşünün. 3 yıl bir tane şehir cenazesi gelmedi. Burada amaç neydi? Birileri Güneydoğu’yu PKK’ya bırakacaklar. Kim bilir ne pazarlıklar yapıldı söylemleriyle Türk Milliyetçilerinin oyunu devşirmeye çalıştı. Terörden medet beklemeye çalıştılar. Bizim başından beri savunduğumuz bir şey vardı. Tek Devlet Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan. Bundan asla taviz vermeyeceğimizi her vesile ile söyledik. Tek şartımız vardı. Diğerleri normal demokratik süreçte yapabileceğimiz reformlardır. Bugüne kadar yaptık bundan sonrada yapacağız hizmetler var elbette ki. Demokrasilerin önünde ki engelleri kaldırmak, insanların özgürlüklerini genişletmek, siyasi partilerin ve STK’ların önündeki engelleri kaldırmak elbette ki zaman içinde yapılmalı, yapılır.  Bir şartımız vardı. Silahlar bırakılacak. Örgüt Türkiye’yi terk edecek silahlar gömülecek. Verilen söz buydu ve bu söz yerine gelmedi. Tekrar terörü hortlatmanın peşinde olanlar ve bölgede inisiyatif ele geçirmenin peşinde olanlar Türkiye’nin bu toleransını bir zaafmış gibi algılamaya başladılar. İnanın bir misline yüz misliyle karşılık görecekler

AK Parti Yüzünün Akıyla Bu Terörü İnşallah Bitirecek

Terör örgütü aman dileyene kadar,  şehir merkezlerde tek bir eylem yapamayacak duruma gelene kadar bu operasyonlar devam edecek.  Türkiye’nin verilecek tek bir karış toprağı tek çakıl taşı yoktur. Bunu hem HDP istismar etti hem de diğerleri istismara kalkıştı. Biz burada samimiydik. Derdimiz terör bitsin insanımız ölmesin anneler gözyaşı dökmesin, bu ülke artık demokrasiyle yönetilen en geniş anlamda insan hakları, özgürlükleri, olan bir ülke olsu, kardeşlik olsun. Bunu beceremediler. AK Parti Devlet olarak burada yapılması gereken vazifesini yapacak, hükümet olarak yapması gereken vazifeyi yapacak ve AK Parti yüzünün akıyla bu terörü inşallah bitirecek. O zaman ayağımızdaki en büyük prangayı da çözmüş olacağız” diye konuştu.

AK Parti Artvin Teşkilatının Türkiye genelinden hep bir adım önde seçimlere hazırlandığını kaydeden Milletvekili Kışla “Sanmıyorum ki Türkiye’nin herhangi bir yerinde bir danışma toplantısı olsun. Bugün buradan seçim için start mı veriyoruz? Evet hadi bakalım yeniden seçime. Anlaşılan seçim gözüküyor ufukta. Bunu da siz istediniz anketler yapıldığında yüzde 80 koalisyona hayır diyen sizlerdiniz” dedi.

Konuşmaların ardından İsrafil Kışla son genel seçimlerde köylerinde ve bölgelerinde başarılı sonuçlar alan köy ve mahalle temsilcilerine onur ve teşekkür plaketi verdi.

Toplantının geri kalan kısmı da basına kapalı olarak devam etti.

Share
960 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?