logo

reklam

Kışla’dan Hayırcılara Araba Örnekli Cevap

AK Parti Milletvekili Kışla, Şavşat’taki Eğitim Camiası İle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni Konuştu

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Şavşat ilçesindeki eğitim camiası ile Şavşat Evi’nde bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini konuştu.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, Memur-Sen İl Başkanı İbrahim İnce, AK Parti Şavşat il Genel Meclis Üyesi Hasan Temiz’in de hazır bulunduğu buluşmada gündem 16 Nisan Referandumu ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiydi. Memur-Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce katılımlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederken, amaçlarının 16 Nisan öncesinde Şavşat’taki eğitim camiasını yeni sistem hakkında bilgilendirmek olduğunu söyledi.

Buluşmada bir konuşma yapan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini konuştu ve yapılacak değişikliklere ilişkin bilgi verdi. Milletvekili Kışla burada yaptığı konuşmada muhalefetin sıkça kullandığı araba örneğine göndermede bulundu. Milletvekili Kışla araba örneğini verirken; “ Şu Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi tutturmuş ya rejim değişiyor diye, boş laf.Biz de ne diyoruz: Rejim değil, sistem değişiyor.Bizim yolumuz belli. Cumhuriyet yolu!Yolumuz güzel. 1923’te açılmış, rejim meselesi o gün bitmiş.Biz bu yolda gidiyoruz.Derdimiz daha hızlı gitmek, daha öteye varmak.Ama araba eski model. Gitmiyor.İşte bu yüzden biz diyoruz ki, arabayı değiştirelim. Son modele geçelim.CHP yönetimi hemen atlıyor, “Yok kardeşim, değiştiremezsin.”Biz arabadan memnunuz.”Hızlanacağız da ne olacak? Diyoruz ki “Bak güzel kardeşim, navigasyonlu araba lazım artık!” Cevap “Hayır!”Kliması olsun bari? Cevap “Hayır!”Hava yastığı olsun! Cevap “Hayır!”Otomatik vites olsun! Cevap “Hayır!”CHP diyor ki “Bu araba bize asker ağa babalarımızdan yadigar! Bunu sürmeye devam et!”Biz ne diyoruz? Cumhuriyet otoyolu sonuna kadar açık. Hani Muasır medeniyet seviyesini aşacaktık?Bırak da o hedefe çabucak varalım.Bunların Türkiye için bir hayali yok.Hayalleri eski model araba.Bunların 17 Nisan sabahı hayali bundan ibaret.Bunlar Atatürk’ün hedeflerine bile ihanet etmişler.“Muasır medeniyet seviyesi azıcık beklesin, biz ağırdan ağırdan geliyoruz” demişler.Karar sizin, eski model arabayla mı yola devam edelim,Yoksa son model arabayla mı?Olduğumuz yerde sayalım mı?Yoksa 16 Nisan’da Evet deyip Türkiye’nin hızına hız mı katalım? ” ifadelerine yer verdi.

Vekil Kışla: Mevcut sistem artık işleyemez hale gelmiştir

“Cumhurbaşkanı, Başbakan Ne İstiyor Da Yapamıyor?!” söylemlerine de yanıt veren Milletvekili Kışla, “ 12 Eylül anayasasında öyle bir sistem kurmuşlar ki adeta işlesin diye değil de, işlemesin diye kurmuşlar.İkide bir arıza çıkarsın, vesayetçiler de hemen duruma müdahil olsun diye kurmuşlar.Bir defa çift başlılık var.Hatırlıyorsunuz değil mi Sezer-Ecevit kavgasını? Ne yaptı Cumhurbaşkanı?Başbakana anayasa kitabını fırlattı.Gecesine ekonomik kriz çıktı, ülke perişan oldu.Sonra 15 yıl boyunca önümüze çıkarılan sayısız engel var.367 icadı çıkardılar.Partimize kapatma davası bile açtılar. Hukuk sistemini siyasete ayar çekmek için kullanmaya kalkıştılar.Millet bunları unutmaz.Sonra bürokratik hantallık var.İşleri ne kadar hızlandırsan da bir yere kadar.Bakmayın, 15 yılda Türkiye’yi üç kat büyüttük, ama bunu yaparken neler çektik, ne zorlukları geride bıraktık.Şimdi tıkır tıkır işleyen bir yönetim sistemimiz olacak.15 yılda yaptığımızı 5 yılda yapacağız. Yapmak istediğimiz çok icraatlar, çok hizmetler, çok projeler, çok reformlar var daha.Türkiye’nin hızına hız, gücüne güç katacağız. ” diye konuştu.

16 Nisan’da Türkiye’nin eski Türkiye’ye dönüşmemesi, hükümet krizlerinin yeniden gündeme gelmemesi, koalisyonlu günlere geriye dönülmemesi ve ülkenin gelişim yolunda attığı adımlara devam edebilmesi için ‘Evet’ denilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Kışla, Türkiye’de sandıktan Evet’in güçlü bir şekilde çıkacağını sözlerine ekledi.

Share
893 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?
#

Kışla’dan Hayırcılara Araba Örnekli Cevap” için 1 yorum

  1. Ömer çatan : diyor ki:

    Ne kadar seviyesiz örnekler…