logo

Kışla’dan Artvin’e Anjiyo Ünitesi Müjdesi

Artvin Merkez’e Anjiyo Ünitesi Kurulacağının müjdesini veren Kışla’nın bir de Kemalpaşa ilçesine müjdesi vardı

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, vekillik süresinin dolmasına sayılı günler kala Artvin’e iki önemli müjde birden verdi. Artvin Belediyesi tarafından kendisi için verilen iftar yemeğine katılan Milletvekili Kışla, iftar programı sonrasında yaptığı özel açıklamada Artvin’e iki önemli müjdesinin olduğunu ve bu müjdelerden birinin Artvin Devlet Hastanesi’ne Anjiyo Ünitesi’nin kurulması kararının Sağlık Bakanlığı tarafından alındığına ilişkin müjde olduğunu söyledi. Vekil Kışla, ayrıca Kemalpaşa halkının da beklediği 20 yataklı Kemalpaşa Hastanesi’nin de programa alındığını ve ihale aşamasına gelindiğini açıkladı.

 

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla açıklamasında; “Artvin ilimiz Trabzon-Rize-Erzurum arasında bulunmakta olan bir ildir. Türkiye’nin en çok yaşlı nüfusuna sahip 4.iliyiz. Yaşlı nüfusa sahip olduğunuz zaman kalp rahatsızlıklarının da yaşlı nüfus nedeniyle sık sık rastladığı bir ilimiz Artvin. İlimizin coğrafi şartları nedeniyle de kalp rahatsızlıklarında ilimizde ileri düzeyde kalp rahatsızlıklarına müdahale etme imkanı olmayınca da insanlarımızı Trabzon, Rize veya Erzurum’a kalp rahatsızlıkları nedeniyle sevk etmek durumunda kalıyorduk. Bu da coğrafi şartlar nedeniyle bir çok zorluğun ve zaman kaybının yaşanmasına neden oluyordu. Bu durum ilin bir milletvekili olarak beni oldukça üzen bir durumdu. Artvin Devlet Hastanesi’ne anjiyo birimi kurulması için teşebbüslerim oluyordu. Bizim bu girişimlerimizde sürekli olarak ilimizin nüfusunun 170 Bin civarında olması nedeniyle anjiyo ünitesinin kurulabilmesinin pek mümkün olmadığı şeklindeki cevaplarla karşılaşıyorduk ancak teşebbüslerimizi biz devam ettirdik. Allah bize bu mutlu haberi Artvinli hemşerilerimiz ile paylaşmayı nasip etti. Bu müjdeyi artık açıklayabiliriz. Sağlık Bakanlığı’nın Bilim Kurulu’ndan Artvin Devlet Hastanesi’ne Anjiyo birimi kurulması kararı bir gün önce geçti. Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’a çok çok teşekkür ediyorum. Artvin’e böyle bir hizmeti sağladığı için müteşekkiriz. Bu kararın 170 Bin Artvinli’de çok ciddi bir memnuniyet oluşturacağını düşünüyorum. Kalp hastaları içinde yakınları içinde büyük bir memnuniyet verici bir gelişmedir. Aynı şekilde Adli Tıp Merkezi’ni de kazandırmıştık. Düşünün ki Artvin’de vefat eden bir kardeşimizin cenazesi otopsi için Trabzon’a gidiyordu. Bu da ciddi bir zorluk ve zaman kaybı getiriyordu. Cenaze yakınlarını bu durum ciddi bir üzüntüye sevk ediyordu. Zaten bütün hastanelerimizi yenilemiştik. Adli Tıp Merkezi’nin Artvin’e gelmesi, Anjiyo ünitesinin ilimize gelmiş olmasıyla birlikte sağlık alanında ciddi bir mesafe aldığımızı düşünüyorum. Sağlık Bakanlığı’na da bu hizmetlerden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Bu konuyla ilgili olarak kararın çıkmasının ardından Sayın Bakan yardımcımız ile de görüştük. Kısa sürede çalışmaların tamamlanarak anjiyo ünitesinin ilimize kurulacağını ve ona göre de kadro genişliğinin oluşturulacağını söylediler. Önemli bir derecede alt yapımız mevcuttu. Bunlara ek çalışmalarda yapılarak kısa sürede Anjiyo ünitesini ilimiz kazanmış olacaktır” şeklinde müjdeli haberi paylaştı.

Vekil Kışla’dan Bir Müjde De Kemalpaşa’ya

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, bir müjde de Kemalpaşa İlçesine verdi. Milletvekili Kışla, bir müjdeli haberi AK Parti döneminde ilçe yapılan Kemalpaşa’ya verdi. Kemalpaşa’ya ilçe yapan vekil olarak tarihe geçen AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın yoğun çalışmaları sonucunda Kemalpaşa ilçesinin en önemli sağlık hizmet ihtiyacı olan 20 yataklı Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nin yatırım programına alındığını ve projelerinin hazırlandığı müjdesi de yine AK Parti Milletvekili Kışla tarafından verildi. Kışla yaptığı açıklamada, Kemalpaşa ilçesine ne söz verdiyseler yaptıklarını belirterek Kemalpaşa’yı ilçe yaptıkları gibi şimdi de Kemalpaşa ilçesine 20 yataklı Devlet Hastanesi’ni kazandırdıklarını belirterek hastanenin yatırım programına alındığını ve projelerinin de hazır olduğunu açıkladı. Kısa sürede gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından ihale sürecine geçileceğini belirten Kışla, Kemalpaşa ilçemize böylesi güzel bir Devlet Hastanesi yakışırdı diyerek hastanenin proje fotoğraflarını da kamuoyu ile paylaştı.

Artvin Devlet Hastanesi’ne Anjiyo ünitesinin kurulacak olması ve Kemalpaşa’ya da 20 yataklı Devlet Hastanesi’nin yapılacak olması Artvin’de büyük bir memnuniyetle karşılanırken, Artvin’in icracı vekili Kışla’da bu büyük çabası sonucunda yaptığı bu icraatlar la bir kez daha gönüller kazanmış oldu.

Share
761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?