logo

Kışla’dan Ardanuç’a Bir Büyük Müjde Daha

Ardanuç Açık Cezaevi’nin ardından şimdi de Ardanuç-Ardahan yolununGeçitli Köyü merkezinde olan viyadük ve köy merkezinden Bülbülen mevkiine ve Ardahan hudut sınırına kadar yol genişlemesi ve eğim çalışmalarının ihalesinin yapıldığı ve çalışmaların Mayıs ayı içerisinde başlayacağına dayalı müjdeli açıklama geldi. Bu açıklama da ilçede heyecana neden oldu.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, bir yandan referandum çalışmalarını yürütürken diğer yandan da Artvin’e yeni yatırımlar kazandırmaya çalışıyor. Milletvekili Kışla, tarafından bir süredir ısrarlı bir şekilde takip edilen bir önemli yatırımın daha ihalesi gerçekleştirildi. Kısa bir süre içerisinde ihale sürecinin tamamlanması ile birlikte inşaat çalışmalarına başlanacak olan Ardanuç-Ardahan yolunun Geçitli Köyü merkezinde olan viyadük ve köy merkezinden Bülbülen mevkiine ve Ardahan hudut sınırına kadar yol genişlemesi ve eğim çalışmaları, ilçenin önünün açılması yolunda bir önemli adımın daha atılmasını sağlayacak. AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, yaptığı müjdeli açıklamada; “Ardanuç -Ardahan Kara yolunun Geçitli köyüne kadar olan bölümü 2016 yılında tamamlanmıştı,16.03.2017 tarihinde Geçitli köyü merkezinde olan viyadük ve köy merkezinden Bülbülenmevkisine ve Ardahan hudut sınırına kadar yol genişlemesi ve eğim çalışmalarının ihalesi yapılmış olup Mayıs ayı içinde çalışmalara başlanacak ve 2 yıl içinde teslim edilecektir. Toplam maliyeti (80 milyon) TL’dir. Tüm Ardanuçlu hemşerilerimize hayırlı olsun. ” ifadelerine yer verilirken bu açıklama ilçede büyük memnuniyetle karşılandı.

Vekil Kışla: Ardanuç’un sorunlarını bir bir çözüyoruz

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ardanuç-Ardahan yolunun tamamlanması yolunda atılan bu önemli adıma ilişkin değerlendirmelerde bulunurken ihalenin hayırlı olmasını dilediğini söyledi. Vekil Kışla açıklamasında; “ Bilindiği üzere AK Parti iktidarından önce adeta çözümsüzlüğe itilmiş olan Ardanuç-Ardahan yolu çalışmaları hızlandırılmış ve bu yol inşaatında önemli bir aşama kaydedilmiştir. Ardanuç ilçesine gerçekleştirdiğim tüm ziyaretlerde bu yolun özellikle Geçitli Köyü’nden sonraki bölümlerinin biran önce tamamlanması taleplerini değerlendirmiş ve konuya ilişkin ilgili bakanlık ve genel müdürlükler nezdinde çalışmalarda bulunmuştuk. Karayollarının yatırım programında yer alan ve 2017 yılı için gerekli ödeneği konulan Geçitli köyü merkezinde olan viyadük ve köy merkezinden Bülbülenmevkisine ve Ardahan hudut sınırına kadar yol genişlemesi ve eğim çalışmalarının ihalesi 16 Mart 2017’de gerçekleştirilirken, ihale sürecinin tamamlanması ve yer tesliminin gerçekleştirilmesi ile birlikte önümüzdeki Mayıs içerisinde de inşaat çalışmalarının başlamasını bekliyoruz. Konuyu takip etmeye devam ediyoruz. İnşallah çalışmaların başlaması ile birlikte iki yıl içerisinde Ardanuç-Ardahan yolunu tamamlamış olacağız. Ardanuç ilçesinin dışa açılımı ve gelişimi noktasında çok önemli olan bu sorunu çözmek belki de ilçemizin kaderini değiştirmek anlamına gelecektir. Ben şimdiden Ardanuç-Ardahan yolunun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ardanuç İlçe Başkanı Bayraktar: Ardanuç’un Kaderi Değişiyor

AK Parti Ardanuç ilçe Başkanı Mustafa Bayraktar ise bu önemli ihalenin gerçekleştirilmesi ve Ardanuç-Ardahan yolunun bu aşamaya getirilmesi nedeniyle başta AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederek, tüm Ardanuçluların beklediği bu müjdenin ilçede yüzleri güldürdüğünü ve ilçenin kaderinin artık değişeceğine olan inancın arttığını söyledi. Bayraktar açıklamasında; “ İlçemiz için arka arkaya müjdeli haberler geliyor. Muhalefet partilerinin temsilcileri sürekli olumsuz sözler sarf etseler de ilçemizle ilgili bizler hizmet yolunda çalışıyoruz. Her gün ilçemize daha nasıl yenilikler katabiliriz, daha ne kadar fazla hizmet üretebiliriz ve daha ne kadar fazla yatırım kazandırabiliriz noktasında çalışmayı sürdürüyoruz. Sayın Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla’ya ilçemize ilişkin götürdüğümüz tüm taleplerimiz ilgiyle takip ediliyor ve sonuçlandırılıyor. Ardanuç Cezaevi projesinin ardından Ardanuç’umuz için bir önemli yatırımın daha müjdeli haberini almak bizleri mutlu etmiştir. Geçtiğimiz 16 Mart’ta gerçekleştirilen ihalenin sürecinin tamamlanmak üzere olduğu ve inşaat çalışmalarının kısa zamanda başlayacağı açıklanan Ardanuç-Ardahan yolunun kalan kısımları ve Geçitli köyü viyadüğü bizlerin beklediği bir müjdeydi. Sağolsun milletvekilimiz ve hükümetimiz bu önemli yatırımı ilçemize kazandırmışlardır. Şimdiden ilçemizin parlak geleceğini görmeye başladık. Bu önemli yatırımın ilçemize kazandırılmasında emekleri geçen Sayın Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla, AK Parti İl Başkanımız Sayın Av. Erkan Balta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz. AK Parti ile Türkiye kazanıyor, Artvin kazanıyor ve Ardanuç kazanıyor. Bizler daha fazla hizmet için dün olduğu gibi bugün ve yarında 7 gün 24 saat çalışmaya devam edeceğiz. Bu önemli yatırımın ilçemize, ilimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ” diyerek değerlendirmelerde bulundu.

Ardanuç’ta Bir Grup Köy Yolu Daha Asfalta Kavuşuyor

Ardanuç ilçesinde bu önemli müjdenin yankıları sürerken diğer yandan İlçe Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme birliği de yoğun çalışmalarını sürdürerek bir grup köy yolunun asfaltlama çalışmalarına başladı. Haydi Bismillah ilçenin köylerine sıcak asfalt sergisini gerçekleştiren İlçe Özel İdaresi mevsimin açılması ile birlikte çalışmalarını yoğunlaştırdı ve Torbalı,Peynirli,Aydın,Meşe,Ovacık,Bereket köyleri grup yolları sıcak asfaltlama çalışmalarını başlattı. AK Parti Ardanuç İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, İlçe Özel İdaresi yetkilileri ile birlikte çalışmaları bizzat yerinde incelerken, asfaltlama çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

Share
1257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?
#

Kışla’dan Ardanuç’a Bir Büyük Müjde Daha” için 1 yorum

  1. Ardanuçlu : diyor ki:

    Ardanuç-Olur yolu yapılacaktı ne oldu? milleti kandırmayın söz verdinizmi sözünüzde durun sayın kışla!!