logo

reklam

Kışla Yusufeli’nde Muhtarlar Ve Esnaflarla Bir Araya Geldi

AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla seçim çalışmaları programına Yusufeli Merkezden ve köylerden gelen muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelerek devam etti.

 

Seçim çalışmalarına devam eden Milletvekili İsrafil Kışla, Yusufeli ilçesinde Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İl Başkanı Erkan Balta, İlçe Başkanı Ahmet Sönmez, İl Genel meclisi üyeleri Ali Yiğit, Furkan Çakmak ve parti yöneticileri ile birlikte ilçenin merkez ve köy muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldiler.

‘Yusufeli, Siyaset Üstü Meseledir’

Düzenlenen kahvaltıda konuşma yapan Milletvekili Kışla; “Yusufeli ilçemizin meselesi bir tarafadır, çünkü bir ilçe köyleri ile beraber sular altında kalacak ve yeni bir ilçe inşa edilecek. Bu 4 veya 5 yıllık bir süreyi kapsayacak bir işlem o bakımdan bizim konuya sahip çıkmamız, Yusufeli halkının menfaatlerini kollamamız bizim olmazsa olmazımızdır. Yusufeli meselesi siyasete malzeme edilemeyecek kadar önemli bir meseledir. Rol yapılmayacak kadar önemli bir meseledir, siyaset üstü bir mesele olarak görüyorum. Burada hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin bütün Yusufelili kardeşlerimizle bu süreci kamudaki kaymakamı ile belediyesi ile STK’ları ile Yusufeli halkının lehine hem yerelde hem de Ankara’da bunu birlikte birbirimize enforme ederek her türlü gelişmelere dinamik bir şekilde müdahil olarak bu süreci her safhasında her gün karşımıza çıkacak Yusufeli halkının lehine çevirmenin müdahili içerisinde olacağız” diye konuştu.

‘Yusufeli, Ciddi Fedakarlık Yapmıştır’

Kurum ve esnaf ziyaretleri yapan Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, akşam saatlerinde Yusufeli esnafıyla düzenlediği akşam yemeğinde bir araya gelerek ilçenin geleceği hakkında ve yapılan çalışmalar konusunda bilgi verdi. Kışla; “Yusufeli halkı bu ülke için çok ciddi bir fedakarlık yapmıştır. O bakımdan da Başbakanımız da Bakanlarımızda Yusufeli’nin geleceği konusunda elbette verilmiş taahhütler var, olumlu bakmıştır, onun için Yusufeli bu sürecin de bürokratik her kademesinde yapılacak işlerde bugüne kadar olduğu gibi bizlerde hem yereldeki aktörlerin hem siyasetteki bizlerin bu işlere müdahil olması konusunda müdahil olduğumuz oranda bunları Yusufeli halkının lehine dönüştürme şansımız elbette ki oluyor. Gerekirse danışmanlarımdan bir tanesini sırf Yusufeli konusunda ilgilenmesi için görevlendireceğiz, bu süreci iyi takip etmeliyiz. Bizler bugüne kadar vermiş olduğumuz sözleri iktidar olmamızın ve tek başına iktidar olmamızın bize sağlayacağı bir kolaylık vardır. İktidar milletvekili olmazsanız eğer hükümet olmazsanız tek başınıza hatta bir koalisyon bile olsanız icraatları istediğiniz ölçüde sizin istediğiniz şekilde oluşturamazsınız. Çünkü bir ortaklığında kendine göre bir zorluğu vardır. Bu bakımdan hele muhalefete düşerseniz çok fazla katkısı olması söz konusu olamaz. O bakımdan bu süreçte 1 Kasım’da inşallah tekrar tek başına iktidarımızı kurduğumuz da tabi ki Yusufeli bizim her şeyden önemli bir meselemiz. Bütün devlet gücümüzle takip edip en iyi şekilde istifade etmek mecburiyetindeyiz” dedi.

‘Alt ve Üst Yapı Çalışmalarına Başlanacak’

Esnaflarla düzenlenen toplantıda konuşmasına devam eden Milletvekili İsrafil Kışla; ” Şu bir gerçek ki bu baraj yapılıyor, bu baraj yapılıp su tutacaksa bu ilçe muhakkak bir yere taşınacak taşınacağı yer belli alt yapı yatırımları başladı, diğer taraftan yol ihalesi yapılacak, hatta biri ihaleye çıktı, diğerleri de inşallah en kısa sürede ihaleye çıkacağı genel müdürlük tarafından ifade ediliyor. Ardından üst yapı yatırımları başlayacak tabi ilçenin en güzel şekilde hazırlanması halkımızın memnun olacağı bir şekilde inşallah inşa edilmesinin takipçisi olacağız. Yerelle Ankara birlikte hareket ederek birbirimize enforme ederek anında müdahale ederek meselelere duyarsız kalmayarak her problemi halkın lehine çözme noktasına gayret edeceğiz” dedi.

Yusufeli halkının yaptığı fedakarlığa da değinen Kışla; “Yusufeli ve Yusufeli insanı fedakar insanlardır, memleketimizin enerji açığını kapatmak için fedakarlık yapmıştır. Gerçek vatanseverlik budur” ifadelerini kullandı.

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?
#

Kışla Yusufeli’nde Muhtarlar Ve Esnaflarla Bir Araya Geldi” için 1 yorum

  1. Remzi : diyor ki:

    İsrafil kışla utan utan daha Artvin-Erzurum yolunu bitiremediniz 60.km’ye 42 tünel yapıp yolu katlettiniz oda yetmedi eski yolun aynısını yaptınız bizde duble yol istiyorduk ama siz yolu mahvettiniz israfil kışa Yusufelinde seni görmek istemiyoruz!