logo

reklam

Kışla İş Kur Çalışanlarını Ziyaret Etti

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla seçim çalışmaları kapsamında Ardanuç ilçesinde fidan üretim sahasına giderek İşkur bünyesinde çalışan vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti.

 

Kışla; “İlçemize çok yatırımlar geldi, su sorunlarımız tamamlanıyor, yol sorunumuz kalmayacak. İşsizliği azaltmak ve üretime katkı sağlamak amacıyla İşkur devreye girerek çalışma ortamları yaratıyor. Sizler burada birçok fidan yetiştiriyorsunuz, Türkiye’nin her tarafında bu fidanlar dikiliyor ve bir üretime katkı vermiş oluyor. Benim dönemimde yaklaşık 3 bin kişi İş kurdan çalışıyor, İşKur Genel Müdürümüz Artvinli bir kardeşimiz Nusret Yazıcı, her yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Bey ilimize fazladan 9 aylık dönem için imkanlar sağlanıyor. Burada bir üretim yapılıyor. Sadece Ardanuç ilçemizde 150 ye yakın evi olmayan vatandaşımıza ev yapılmıştır” ifadelerine yer verdi.

‘Hizmetten Yana Durduk’

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’nın bir sonraki durağı Şavşat ilçesinin Pınarlı Köyü idi. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Kışla sorunları yerinde dinleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kışla; “Sizlerin sayesinde sizlerin oylarıyla AK Parti 13 yıldır iktidardadır. Bizlerde milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. İnşallah bu seçimde de yine tek başına iktidar oluruz, biz her zaman milletten yana, hizmetten yana durduk, milletimizin derdi neyse onlara çare olmaya çalışıyoruz. AK Parti’den başka çıkış yolu yoktur, güçlü olmak zorundayız, terörü bitirmek için ülkemizi büyütmek için AK Parti’ye ihtiyaç vardır. Hepinizin desteğini istiyoruz, bu güne kadar nasıl hizmet ettiysek bundan sonrada hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

‘Yatırımlarımız Devam Edecek’

Pınarlı Köyü’nde konuşmasına devam eden Milletvekili İsrafil Kışla; “Sizleri mutlu ettiğimiz zaman bizlere de seviniyoruz, sizlere hizmet ettiğimiz zaman bizlerde seviniyoruz. Kalıcı eserler kazandırmaya çalışıyorum. İlçemize 5 yıldızlı bir hastane kazandırdık, çevre yolumuz bitmek üzere, Ocak ayında Meslek Yüksek Okulu eğitime başlayacak ve önümüzdeki dönem 3 bölümle öğrenci alacaktır. Ne eksiğimiz varsa onları yapmaya çalışıyoruz. Yakın zamanda da kanalizasyon çalışmalarına başlayacağız. Artvin nüfusu artıyor, göç dursun istiyorum bende, çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çoğu köy yollarımızı asfaltladık eksik kalan yerlerin çalışmalarına da başlayacağız. Veliköy yolunu da ihale ettik ve yapına başlandı” ifadelerinde bulundu.

Share
460 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?