logo

reklam

Kışla: “Artvin Balını Marka Haline Getirmeliyiz”

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, “Artvin balını marka haline getirip Artvin’i balla dünyaya tanıtmalıyız” dedi.

Artvin’de DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen “Arıcılığın Mevcut Durumu Ve Sektörün Sorunları” konulu Çalıştayda Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin balının marka haline getirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Arıcılığın Mevcut Durumu Ve Sektörün Sorunlarının konuşulduğu çalıştayda Artvin Ak Parti Milletvekili İsrafil Kışla yaptığı konuşmada, ilimiz Artvin’deki arı üreticilerinin sorunlarına çözüm aramak için çalıştayın düzenlendiğini ifade etti.

Kışla, Artvin bitki çeşitliliği bakımında 2 bin 727 çeşit bitki ile Türkiye’de ilk sırada olduğunu hatırlatarak, “Bu kadar bitki çeşitliliğinin olduğu bir ilde ben inanıyorum ki Artvin’in balın dünyanın en iyi ballarından biridir. Bunun kıymetini bilmiyoruz. Ürünlerimizi marka haline getirmemiz lazım. Organik üretime yapmamız lazım. Fırsatlardan imkanlardan faydalanmalıyız. Artvin balını marka, patent, ambalajlama ve sunumu en iyi şekilde yapmalıyız. Böyle yaparsak Artvin kazanacak, istihdam artacak. Artvin’i balla dünyaya tanıtabiliriz” diye konuştu.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan çalıştaya, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, Hayvancılık Genel Müdürü Yardımcısı İbrahim Özcan, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Rıfatoğlu, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Dr. Özhan Türkyılmaz, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü İyi Tarım Uygulamaları Organik Tarım Daire Başkanı Sabahat Güllüoğlu,İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, ilçe kaymakamları, daire başkanları ve arı üreticileri çok sayıda vatandaş katılmıştı.

Etiketler: »
Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?