logo

“Kırat Yeniden Şahlanacaktır”

Demokrat Parti’nin adayları seçim çalışmalarına başladılar

Parti İl Binasında seçim çalışmalarına start veren Demokrat Parti Artvin İl Başkanlığı adaylarını tanıtarak seçim çalışmalarını resmi anlamda başlatmış oldular. Artvin Milletvekili adayları Osman Özçelik ve Ferman Erşahin, kapı kapı, sokak sokak, köy köy gezerek vatandaşları ziyaret edeceklerini ve Kırat’a oy isteyeceklerini açıkladılar.

Demokrat Parti Artvin İl Başkanlığı düzenlediği toplantı ile seçim çalışmalarını başlattı. Parti il binasında düzenlenen toplantı ile çalışmalarına resmen start veren Demokrat Parti İl Başkanlığı, 7 Haziran seçimlerinden sonra yeniden Kırat’ın şahlanmaya başlayacağına inandıklarını açıkladılar.

Demokrat Parti İl Başkanı Sevinç Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Niyazi Altuntaş ve diğer partililerin katıldığı toplantıda ayrıca Milletvekili adayları Osman Özdemir ile Ferman Erşahin’de hazır bulundular. Burada yaptığı kısa açıklamada İl Başkanı Sevinç Yıldırım, Demokrat Parti’nin Adnan Menderes’in, Süleyman Demirel’in ve Turgut Özal’ın misyonunun devamı olduğunu hatırlatarak, 7 Haziran genel seçimlerinde Kırat’ın yeniden şahlanacağını söyledi. Yıldırım açıklamalarında; “Türkiye’nin tarihi yürüyüşünde önemli bir kırılma noktasındayız. Başta vatandaşlık hukuku temelinde, demokrasi ekseninde bu ülkenin milli güvenlik şemsiyesini demokrasi haline getirmeden etnik, mezhebi, dini referanslarla siyaset yapıldığı müddetçe Türkiye’nin gerçek meselelerini konuşabilme imkanı yoktur. Evrensel değerler etrafında birleşerek herkes için hukuku teminat altına alacak, herkes için siyasi şartları eşit fırsatlar düzenine çevirecek bir hak düzeni diyebileceğimiz mekanizmanın bu zeminde işleyebilme imkanı yoktur.

Gittiğimiz her yerde insanlarımızın bu endişelerini, tepkilerini görüyoruz. İktidarın bütün baskılarına rağmen kendi gündemini Türkiye’nin birinci öncelikli gündemi haline getirerek o mağduriyet kazanlarından geçmişte çok su aldılar. Bugün yeni mağduriyetler bulabilir miyiz arayışı içindeler. Elinde Kur’an-ı Kerim mealleriyle seçim meydanlarında kolay siyaset diyebileceğimiz klasik oyunu oynamak niyetindeler. Bugün artık Türkiye’de kolay siyasetin sonuna gelinmiştir. Kutuplaşma üzerinden ortaya konulmuş soğuk savaş ikliminde mesafelerin aşıldığı, kitlelerin kutuplaşma üzerinden kendi arkalarına topladıkları Meclis’teki yapının Türkiye’nin meselelerini taşımakta zorlandığını görüyoruz. Bütün siyasi partiler, cesur rejimlerin insanı olarak bildiğimiz demokrasiyi yaşatabilmek adına ki bugün demokrasi komadadır, bütün bireylerin, bütün vatandaşların başta kendi oyunu bir sorumluluk bilincinde kullanması ve onun neticede sonuca tekabül edebilmesi için yansıması noktasında güvenliğini en azami düzeyde tutabilmek adına bütün siyasi partiler tedbir almalıdır. Sivil toplum örgütleri ve medya da bu tür aksaklıklar üzerine hassasiyetle gitmelidir. Aksi takdirde Türkiye’de 3.Dünya ülkelerinde olduğu gibi Libya’da da adı geçmişte Kaddafi’nin demokrasisiydi, Irak’ta Saddam’ın demokrasisiydi, Türkiye’nin de bu yönde ilerlediğini görüyoruz. Orta Asya ülkelerinde yaşandığı gibi büyük ekseriyetle hangi tercihte bulunursa bulunsun o ülkenin yerleşik düzenini pekiştirecek, liderini adeta bir başka noktada külte dönüştürerek onun iradesinin sağlamlaştırıldığı bir seçim usulüne dönüştürülür endişesini bizler de taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Osman Özdemir: Hiçbir ikbal hesabı yapmadan kolları sıvadık

“Yeni Bir Yol“ parolası ile yola çıktıklarını ifade eden Demokrat Parti Milletvekili adayı Osman Özdemir, “ Ya yeni bir yol açacağız, ya yeni bir yol bulacağız” diyerek hedeflerini anlattı. Özdemir, “Bu dönemde partimiz ve teşkilatlarımız bizi göreve çağırdığında ve görevi tevdii ettiklerinde hiçbir ikbal hesabı yapmadan kolları sıvadık. Ülkeyi sanayi ile makine ile barajla, köyü kenti yolla elektrikle, suyla telefonla, tarlayı traktörle buluşturan, 69 yılık siyasi ömrüne 47 yıl iktidar sığdıran gerçek hizmet kervanı Demokrat Parti’yi temsil etmek, onun mücadelesini vermek, tekrar iktidara yürüyüşünde bir besmele taşı koyabilmek adına milletimize gideceğiz.

Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte ortaya çıkan ‘Muasır Medeniyet Seviyesine ulaşma’ hedefi Türkiye’nin mevcut sistemi ve sistemi işleten mürettebat ile mümkün olmamıştır ve olamayacaktır. Bu ‘Gemi’nin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefi, tıpkı Nuh’un Gemisi meselesinde, farklı unsurların uyum ve hoşgörü çerçevesinde birliğini sağlayarak, adalete ve doğruluğa sarılarak tufandan kurtulması/ kurtarılması gibi, adalet, hoşgörü ve dayanışma temelinde ‘Gemi’deki uyum ve birliği sağlayarak, içinde bulunduğu fırtınalı dönemden kurtulmasıyla mümkün olacaktır. Bu ‘Gemi’nin, medeniyet denizlerinin armadası olmasının yolu, ulaşmak istediği muasırlık seviyesini kendi belirleyen, çıtayı yakalamaya çalışan değil çıtayı hep yukarı taşıyan bir devlet olmasının yolu, doğru, tecrübeli ve dinamik bir mürettebat ile sahip olduğu zenginlik ve birikimi, adalet, hoşgörü, dayanışma ve birliktelik ile harmanlayarak bir yol tayin etmesi, ‘Yeni bir Rota’ demesidir” dedi.

Ferman Erşahin: Artvin’in sorunlarını da çözümlerini de biliyoruz

Demokrat Parti Milletvekili adayı Ferman Erşahin ise yaptığı açıklamada; “ Seçmenlerimizi, büyük ve müreffeh Türkiye için, kutuplaşmayan, huzurlu, herkesin ülke kaynak ve imkanlarından olabildiğince eşit ve adaletli pay alabileceği, daha da önemlisi kendisini mecbur hissetmeden ve üzerinde baskı olmadan hür, özgür iradesinin tecelli edeceği bir iklim için Demokrat Parti’ ye, yuvalarına davet ediyoruz. Emaneti geri istiyoruz. Bu ülkede yıllardır siyasi mühendislik plan ve söylemleri ile algı operasyonları ile hür iradeler vesayet altına alınmaya çalışılmaktadır. Oyunuz boşa gitmesin gibi son derece isabetsiz ve haksız algılarla tüm seçmen tercihlerinin belli mecralara akması sağlanmaya çalışılmaktadır.

Geçmiş siyasi tarihimize bakıldığında hangi partilerin iktidar olduğu kimlerin muhalefette kaldığı, şimdilerde ise kimlerin iktidar hedefinin olduğu açıktır. İstikrar sürsün iddiasıyla vaatler sıralayanların ortaya koydukları performans malumunuzdur. Hükümetler hizmet için vardır, yatırım için vardır. İsrafı önlemek ve kaynakları optimal yönetmek mecburiyetindedir. Ülke için konan her taş hükümetlerin görevidir ve bizler de hizmetler için müteşekkir oluruz, daha iyisini yapmaya talip oluruz ki şu anda da verdiğimiz mücadele budur. Büyüme oranları, akaryakıt fiyatları, döviz kurları, asayiş, hukuk, PKK meselesi, et fiyatları, sebze meyve fiyatları, dolaylı vergi oranları, dış borç, icra dava takip sayısı, karşılıksız çek, emeklinin, çiftçinin refah seviyesi tevil götürmez bir şekilde önümüzdedir.  Evet, emekliye verilen zamda, süte yapılan fiyat belirlemesinde, asgari ücretteki artışta yıllardır bir istikrar vardır, sürmektedir! Sürmesi istenen istikrarın, hane halkının refahına, cebine ne şekilde yansıdığını milletimiz vicdan ve kafalarında muhasebe etmiştir, etmektedir. Seçimde de bu kanaatini sandığa yansıtacaktır.

Son olarak; Demokrat Parti’ ye verilecek oy bırakın boşa gitmeyi tam da yerini bulacaktır. Huzur içinde mührü kırata basabilir, gönül rahatlığıyla evinize dönebilirsiniz. Şimdi söz de hak ta milletimizindir. Bu necip millete 4 yılda bir verilen bu hakkın adaleti sağlayacağına eminiz. Seçimlerin ülkemizin birliğine, insanımızın refahına katkı sağlamasını temenni ederim” dedi.

Adaylar özgeçmişlerini de açıkladılar

Milletvekili adayları açıklamalarının sonunda; özgeçmişlerini açıkladılar. İlk olarak Mali Müşavir Osman Özdemir özgeçmişini açıklarken, “ 25 Ağustos 1977 tarihinde Trabzon Numune Hastanesi’nde Adalet Partili bir babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya geldim. İlk ve orta okulu Arhavi’de okuduktan sonra, Fındıklı Ticaret lisesini bitirdim. Yüksek öğrenimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde tamamlayıp, Muhasebe bölümünden mezun oldum. Halen, Arhavi ilçemizde Serbest Muhasebe, Mali Müşavirlik yapmaktayım. Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir dönem Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Artvin TFFHGH’de yönetici ve Genel Kurul Delegesiyim. Kooperatif ve Spor Kulüplerinde de çeşitli dönemlerde de yöneticilik yaptım. Evliyim, Ela ve Eyman Ata adında iki kız evlat babasıyım. Babamın Partisi’nden Milletvekili adayı olarak hemşehrilerimin hizmetine talibim” ifadelerini kullandı.

Makine Mühendisi Ferman Erşahin ise “1973 yılında Artvin Merkez Ortaköy’de ( Berta) doğdum. Silavut Mahallesi’nden rahmetli Hüseyin Erşahin’in oğluyum. İlkokulu Ortaköy Kalkanlı İlkokulunda okudum. Orta ve Lise öğrenimimin bir kısmını Artvin’de, Lise 3’üncü sınıf da, 1992 yılından Artvin’den ayrıldım ve eğitimime İstanbul Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nde devam ettim. Üniversite öğrenimimi İstanbul’da 1999-2000 Öğretim Yılında eğitimimi tamamlayarak iş hayatına atıldım. İş hayatında edindiğim tecrübeyle kendi şirketimi kurdum. İstanbul’da okul sonrası iş hayatına Üsküdar da özel bir kurumda başladım. Firmamız doğalgazlı ısıtma sistemleri, özel sektör ve kamu alanında proje ve taahhüt işlerini yapmakta olan öncü firmalardandı. 2001 yılında vatani görevimi ifa ettim. Kendi işimi kurma mücadelesine başladım. İşimizi sadece tesisat değil de, komple mekanik tesisat olarak geliştirmeye karar verdim. Her türlü sanayi ve konut (klima-havalandırma-tesisat) mekanik tesisat; proje malzeme satış ve uygulama alanlarında hizmet vermeye başladık” ifadelerine yer verdi.

Adaylar kendilerini tanıttıktan sonra Artvin’in sorunlarını da ve çözümlerini de bildiklerini belirterek, Artvinli seçmenlerden destek istediklerini sözlerine eklediler.

Share
1290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?