logo

Kılınç, Başbakan İle Yapılan Görüşmeleri Değerlendirdi

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kabul ettiği heyette Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç da yer aldı. Kılınç Başbakan Davutoğlu ile yapılan görüşmeleri değerlendirdi.

Kılın. Yaptığı açıklamada; “Hepinizin bildiği gibi son günlerde yaşanan istenmeyen olaylar sebebiyle gayet üzgün ve yorgunuz. Bunlara biz çözüm olsun diye Sayın Başbakan ile toplantı yapan heyet içerisindekilerden biri de bendim. Bu münasebetle hem temsil ettiğim partililerime hem de Artvin halkına konuyla ilgili duygularımı aktarmak istedim.

Biz Ankara da ne yaptık? Zafer mi kazandık? Sevinmeli miyiz  üzülmeli miyiz? Herkesin aklında bu ve benzeri sorular var. Şahsıma edilen telefonlardan ve sanal alemden takip ettiğim kadarıyla Ankara’dan Artvin’e dönmeden bu sorular başladı. Biz bu konuda kendi fikriyatımız doğrultusunda kazanımlarımız ne oldu endişelerimiz nedir bunları dile getireceğiz ve takdiri halkımıza bırakacağız.

Yer altı kaynaklarımızın değerlendirilmesinde yüzde 99’u özel şirketin yüzde 1 devletin olacak bir çalışmaya elbette karşı oluruz. Burada devletin menfaatinin gözetilmediği aşikârdır ve buradan elde edilecek gelir aklımızın ve hayalimizin alamayacağı boyutlardadır. Böyle bir kaynağın özel bir şirkete göz göre göre peşkeş çekilmesine herkesten çok tabi ki ülkücüler karşı duracaktır. Durduk! Bu görüşümüzün halen de arkasındayız. Biz yer altı kaynaklarımızın kullanılmasından yanayız. Yalnız birilerine peşkeş çekilerek birilerini zengin etmek için değil devletimizin ve milletimizin menfaati için!

Diğer bir konuya gelince yukarıda özet olarak geçtiğimiz kadarıyla burada devletin menfaatinin olmadığını hepimiz gördük. Peki ya milletin bir menfaati söz konusu mu? İçme sularımız eko sistemimiz doğal yaşam alanımız her şeyimiz olan Artvin’imizin yok olmasından milletin bir menfaati olabilir mi? Tabiki düşünülemez. Yani bu işte ne devletin ne milletin bir karı var. Kim kazanç elde edecek buna bu kazancı elde etmesinde kimler katkı sağlıyor ve göz göre göre çıkar bu madeni doğayı insanları katlet diye tepside sunulan bir Artvin var bunu da herkes görüyor.

Gelelim Sayın Başbakan ile yapılan toplantıdan çıkardığımız sonuca; hukuki süreç bitene kadar herhangi bir çalışma yapılmayacak kararı bizim için hem sevindirici hem üzücü bir karar olmuştur. Önce güzel tarafını paylaşmak isterim. Hızlı gelişen olaylar münasebetiyle kontrolden çıkan olaylar cereyan etmeye başladığı bazı grupların bu olayları Devlet düşmanlığına götürmeye çalıştığı ulusal basında bazı kanalların komple hepimizi terörist diye kamuoyuna göstermeye çalışması sanal âlemde dolaşan sahte fotoğraflar eylem yapan gruplar arasına giren ve olayları yönlendirmeye çalışan art niyetli insanlar ve buna benzer istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olan bir takım gelişmeler ve tertemiz duygular ile yaşam alanını savunan Artvin halkını lekelemeye ve bu onurlu mücadeleyi kirletmeye çalışanlardan ayrışmak onları içimizden atmak ve daha planlı bir şekilde mücadelemizi yürütmek açısından bu karar sevindiricidir. Bakın oluşturulmaya çalıştırılan algı ile Artvin halkında bir polis düşmanlığı yaratmaya çalışanlar aynı zamanda aşırı bir müdahale göstererek halkı terörize etmeye çalışan yetkililer de var!Bu karar ile hepsini masaya yatırarak tek tek en ufak ayrıntısına kadar değerlendirip bundan sonra ki adımlarımızı bu tür olayları da göz önünde bulundurarak atacağız.

Gelelim diğer meselemize bu karar sadece taktiksel bir karardır. Burada ki mücadeleyi kırmaya yönelik ve halkı ilerde yapabileceği itirazlarda suçlu pozisyonuna düşürmek için atılan bir adımdır. Nitekim biz bunu iyi okuduk lakin yukarıdaki sebeplerden dolayı sesimizi çıkarmadık. Kaybedilmiş o kadar mahkeme varken her seferinde yeniden raporlar kararlar verildiğini ve yeni baştan başlandığını biliyoruz. Bu mahkeme sürecine etki eden konuşmalara hepimiz şahidiz. Ve yarın etki altında kalan bu mahkemeler maden çıksın diye bir karar verince burada mücadele edenleri bakın işte hukuka karşı geliyorlar mahkeme kararına saygı duymuyorlar bunlar bize söz vermişti diye bölmeye şiddetin dozunu artırmaya ve suçlamaya çalışacaklarından da şüphemiz yoktur. Tekrarlıyorum maalesef ilimize dışarıdan oynanan oyunları ve içimize sızmış art niyetli insanları tespit etmek tedbir almak ve bir planla ilerlemek adına  o toplantıda sesimiz çıkmamıştır. Milliyetçi Hareket Partililer olarak onurlu ve kararlı duruşumuzdan taviz vermeyeceğimizi şuan yaşam alanımızı babasının malı zannedip oraya şantiye kuran şirket defolup gidene kadar mücadelemizi durdurmayacağımızı etki altında alınmış ya da alınacak mahkeme kararları değil bizi devletin ve milletin menfaatlerinin ilgilendirdiğini kıymetli Artvin halkına saygılarımızla sunarız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1063 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?