logo

KHB Genel Sekreterliği Basın Mensuplarıyla Bir araya Geldi

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği , 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Artvin’deki basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. İrfan Akalın ve Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İdari Hizmetler Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Uzman Dr.  Hasan Gündoğdu öncülüğünde 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Artvin’deki basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelindi.

Artvin Kültür Evi’nde düzenlenen kahvaltıda Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. İrfan Akalın, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İdari Hizmetler Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Uzman Dr.  Hasan Gündoğdu, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel SekreterliğiBasın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Halime Tuylu, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı (AFGAD) İsmet Başer, AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Ajans Çoruh İmtiyaz Sahibi Tolga Gül, Artvin Gündem İmtiyaz Sahibi Tarık Mutlu, Serhad Artvin Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayten Öztürk, Demokrat Çoruh Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sevgi Erer Boydağ, Doğan Haber Ajansı Artvin Temsilcisi Adem Güngör, Dost Artvin Gazetesi Muhabiri Buket Çelik ve İHA Artvin Temsilcisi Hasan Fehmi Demir katıldı.

Genel Sekreter Opr. Dr. İrfan Akalın burada yaptığı konuşmada, “Her mesleğin kendine göre hassasiyetleri vardır ama çok zor bir mesleğin çalışanlarısınız. Eğitim ve sağlık kutsal mesleklerdir ama ben gazeteciliğin de son derece kutsal bir meslek olduğuna inanıyorum. Çünkü; baktığımız zaman yeri geliyor hayatınızı ortaya koyuyorsunuz yeri geliyor halkın sesine kulak veriyorsunuz yeri geliyor bunlardan dolayı tepki de alıyorsunuz. Yeri geliyor bazı zorluklara rağmen ciddi sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz. Hakikaten işiniz gerçekten de riskli ve öz veri gerektiren bir iş.

Ben de sağlık camiasının bir çalışanı olarak sizleri çok önemsiyorum. Sizlerin halkın taleplerini bizlere ileten ve bizlerle halkı buluşturan kişiler olduğunuza inanıyorum. Bu vesile ile 24 Temmuz Basın Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum.İnşallah ilerleyen yıllarda maddi ve manevi imkanlarla daha iyi şartlarda çalışmanızı temenni ediyorum.

Yine 15 Temmuz gecesi haber almanın gazeteciliğin, haber alma özgürlüğünün ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşadık. Belki o zamana kadar belki biliyorduk bunun önemini ama o gece daha iyi anladık ki iletişim, haberleşme olmazsa biz, bildiğimiz şuana kadar elde ettiğimiz kazançlarımızın bir anda yok edilebileceğimiz bir haldeymişiz. Haberciliğin önemini şahsım ve devlet olarak da bir kez daha anlamış olduk.  Ben Artvin’in basın mensuplarından oldukça memnumum ve bizlerin sizlere her zaman kapısı açıktır. Tekrardan hepinizin günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Akalın’ın konuşmalarının ardından Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Uzman Dr. Hasan Gündoğdu da basın mensuplarını 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayarak, bu sene Artvin Devlet Hastanesi’ne 13 hekimin atandığını bunların içinde çocuk psikiyatrının da yer aldığını bunun Artvin tarihinde bir ilk olduğunu söyledi.

Kahvaltı programı karşılıklı görüş alışverişi ile devam etti.

Share
668 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?