logo

reklam
31 Ağustos 2015

KESK Heyeti Hopa’da

Hopa’da meydana gelen Sel ve Heyelan felaketi ardından 8 kişinin hayatını kaybetmesi, 3 kişinin kaybolması, İlçe merkezi ve mahalleler ile köylerde önemli sayılacak hasar meydana gelmişti.

Olayın duyulması ardından başta belediyeler olmak üzere, Sivil Toplum örgütleri temsilcileri de peş peşe Hopa’ya gelerek, olayın oluş şekli ve nedenleri üzerine açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Bu defa Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) heyetinde bulunan Eş Genel Başkan Şaziye Köse, Mali Sekreter Ramazan Gürbüz, TÜM BEL-SEN Genel Başkanı Ömer Salih Erol, HABER SEN Genel Başkanı Cemalettin Yüksel ve bağlı sendikaların MYK üyeleri Hopa’ya geldiler.

KESK Heyeti,  Hopa ilçe merkezi, Sundura Mahallesi, Orta Hopa Mahallesi ve Yenimahalle’de incelemelerde bulundu. Ardından heyet 3 vatandaşın yaşamını yitirdiği Yoldere Köyü ve yine 3 vatandaşın yaşamını yitirdiği Orta Hopa Mahallesi’nde taziye ziyaretinde bulundular.

KESK Heyeti şu ana kadar 8 insanımızın yaşamını yitirdiği, 3 kişiye ise henüz ulaşılamadığını açıkladılar.

KESK Heyeti Hopa Belediye parkında yaptığı açıklamada ilk tespitlerin felaketin boyutlarının basına ve kamuoyuna yansıyandan çok daha fazla olduğu, uyguladıkları politikalarla doğa olayının felakete dönüşmesine yol açan anlayışın da artık Hopa’dan ders alma zamanının geldiğini ifade ettiler.

KESK Heyeti, KESK olarak Hopa halkıyla dayanışmalarının devam edeceğini ifade ettiler.

Etiketler: » » » » »
Share
743 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?