logo

26 Haziran 2015

Kemalpaşa’da Hırsızlar Kol Geziyor

Hırsızların en gözde uğrak yeri haline gelen Artvin‘in Hopa ilçesi Kemalpaşa Beldesi sakinleri hırsızlara karşı etkili ve caydırıcı tedbirlerin alınmasını istiyor.

 

Beldenin güvenlik zafiyetlerinin eksik olması nedeniyle Kemalpaşa Beldesi Karadeniz’in en çok hırsızlık olaylarının yaşandığı ve görüldüğü o yer olarak dikkat çekiyor. Küçük bir belde olmasına nazaran büyük şehirlerde gerçekleşen hırsızlık vaka sayıları bu ilçede yaşanıyor.

Beldede MOBESE kameralarının olmayışı emniyet birimlerinin yetersizliği nedeniyle hırsızların en çok tercih ettiği yer olarak görülüyor. Kemalpaşa’da bir çok iş yeri hırsızlık tehlikesiyle karşı karşıya kalmakta. Bugüne kadar bir çok mağaza ve iş yeri soyulan Kemalpaşa’da bu rakam yüzlerle ifade ediliyor. Bazen aynı iş yerine bir kaç defa giren hırsızlar artık bölge halkının korkulu rüyası haline geldi.

Kapıyı Kırıp Soydular

Kemalpaşa’da son olarak belde merkezinde bulunan Yaşar Yılmaz’a ait olan tekstil ürünleri satan iş yeri gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından soyuldu. Kapıyı levye ile zorlayarak açan hırsızlar mağazanın kasasında bulunan yaklaşık 2.500 TL’yi ve mağazada bulunan bilgisayar, televizyonla beraber seri halde bulunan pantolon, eşofman takımları ve bir çok tekstil ürünü alarak kayıplara karıştılar.

İşyeri sahibi Yaşar Yılmaz 20.000 TL’ye yakın zararı olduğunu belirtti. Yılmaz, “Sabah dükkanı açmaya geldiğimde kapını zorlanıp açılmış olduğunu gördüm. İçeri girdiğimde her yer dağınıktı. Malzemeleri, bilgisayarı ve televizyonu alan hırsızlar çekmecede bulunan bozuk paralar için yaptığım tenekeden kumbarayı da almak istemişler. Kumbaranın içindeki paraları almak için elleriyle patlatmaya çalışmışlar sanırım.  Çünkü kumbarayı acarlarken elleri kanamış bir kaç eşya üzerinde kan vardı. Olayı hemen polise bildirdim. Gelip incelemeler yaptılar.

Hatta içeri zorla girdikleri levyeyi de dükkanın içinde unutmuşlardı. Kemalpaşa’da herkesin başına muhakkak bu hırsızlık olayı gelmiştir. Umarım bu caniler bulunur cezasını alırlar. Biz artık Kemalpaşa’da devlet tarafından ciddi, caydırıcı önlem almasını bekliyoruz” diye konuştu.

Kemalpaşa halkının hırsızlık vakalarına karşı tedirginliği sürerken, alınacak önlemler ve bu önlemlerin işe yarayıp yaramayacağı merak konusu.

Share
892 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?