logo

Kemalpaşa ÇP. Anadolu Lisesi Öğrencileri Deriner’de

Kemalpaşa ÇP. Anadolu Lisesi elektrik elektronik teknolojisi alanı öğrencileri teknik gezi kapsamında Deriner Barajını ziyaret ettiler.

Kemalpaşa ÇP Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan grup, Öğretmenleri öncülüğünde düzenledikleri teknik gezi kapsamında Deriner HES´i ziyaret ederek,yetkililerden bilgi aldılar..

Geziye alan 10. 11. ve 12. sınıf düzeyinden 27 öğrenci 1 alan öğretmeni ve 1 okul idarecisi katıldı.

Deriner HES Baraj sahasında güvenlik amiri Osman Gençyürek tarafından karşılanan Öğretmen ve öğrenciler daha sonra HES iç kısmında Makine Mühendisi Yunus Kalkan ve Bakım Mühendisi Aziz Cengiz’i ziyaret ettiler. Kalkan ve Cengiz ile beraber. HES´in Jeneratör, Türbin, Vana, Kumanda, Su Aktarımı ve Su Tutma Seti kısımları gezdirildi.

HES iç kısmında Makine Mühendisi Yunus Kalkan ve Bakım Mühendisi Aziz Cengiz öğrencilere Baraj inşaatı yapım aşaması, elektrik üretiminde kullanılan elektronik cihazlar, su salımı vb. konularında gezi süresince ayrıntılı bilgiler sundular.

Gezi sonunda Öğretmen ve Öğrenciler HES iç kısmında Makine Mühendisi Yunus Kalkan ve Bakım Mühendisi Aziz Cengiz’e verdikleri bilgiler ve gezi için teşekkür ederek baraj alanından ayrıldılar.

Artvin’de bir günlük gezi kapsamında serbest zaman diliminde Artvin’i gezen öğrenciler daha sonra Kemalpaşa’ya döndüler.

Etiketler: »
Share
1053 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?