logo

Kemalpaşa, Artvin’in 8. İlçesi Oldu

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesi ilçe yapıldı.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı KHK’da yer alan düzenlemeyle, Aksaray’ın Sultanhanı beldesi, Yeşiltömek köyünü de kapsayacak şekilde ilçe oldu.

Ayrıca Akdere, Çamurlu, Dereiçi, Gümüşdere, Karaosmaniye, Kayaköy, Kazimiye, Köprücü, Liman, Osmaniye, Sarp ve Üçkardeş köylerini kapsayacak şekilde ilimiz Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesi de ilçe yapıldı.

KHK’da, kurulan ilçelerin personel ihtiyacını karşılamak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara ait yeni kadrolar tahsis edilirken, bu kadrolara yapılacak atama işlemlerinin, merkezi yönetim bütçe kanunlarındaki sınırlamalara bir yıl süreyle tabi olmayacağı düzenlendi.

Müjde, Müjde, Müjde

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinin ilçe yapılmasının ardından AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla sosyal medya hesabından , “Müjde , müjde ,müjde…Bu gün 25 Ağustos 2017 Artvin için tarihi bir gün!

Bu gün yayınlanan 694 sayılı kararname ile Kemalpaşa İlçe oldu. Artvin halkı adına çok çok teşekkürler Cumhurbaşkanım, liderim, Recep Tayip Erdoğan, Başbakanım ve Ak Parti binlerce teşekkür” şeklinde açıklama yaptı.

Hayırlı, uğurlu olsun

CHP Artvin Milletvekili, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı  Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Uğur Bayraktutan ise, “Ülkemizin ve ilimiz Artvin’in sınır Beldesi Kemalpaşa’nın ilçe olmasını kutluyorum. Hayırlı, uğurlu olsun…” dedi.

Nedim Cihan

Cihan, Kemalpaşa’mıza Hayırlı Olsun

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, “Artvin için güzel bir sabaha uyandık bugün.. Yayınlanan 694 sayılı kararname ile Kemalpaşa’mız artık ilçe oldu..

Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve ; halka hizmeti hakka hizmet olarak görüp gönülden benimseyen, Artvin için yaptıklarına her gün bir yenisini ekleyen, Artvin ve biz Artvinliler için çok büyük fedakarlıklar yapan sayın vekilimiz İsrafil Kışla’ ya sonsuz teşekkürler. Sayın Kışla sayesinde inşallah böyle güzel nice sabahlara uyanacağız…” ifadelerini kullandı.

Share
2067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?