logo

“Kazım’a Vefamızı Göstermeliyiz”

Hopa’da yaşanan sel felaketinde Kazım Koyuncu’nun doğduğu ve hatıraların sergilendiği evde hasar gördü ve yıkım kararı alındı.

 

Trabzonspor Kafilesi Yıllar Sonra Ziyaret Etti

Trabzonspor kafilesi Hopa’da yaşanan sel felaketinde mağdur olan ailelere yaptığı ziyaretler kapsamında gerçekleşen ziyaretler kapmasında 33 yaşında kaybettiğimiz Karadeniz müziğinin efsane ismi olan Kazım Koyuncu’nun mezarı da ziyaret etmiş çiçek ve forma bırakarak dua etmişti.

Hopa’da yaşanan sel felaketi sonrası acıların paylaşılması noktasında ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirten Kazım Koyuncu’nun ablası Canan Erdem, Trabzonspor heyetine teşekkür ederek  “Hep burada evinin olması  hayaliydi. Öldükten sonra ev yapmak istedik ama sel aldı götürdü. Kazım’ın bazı  değerlerini yavaş yavaş kaybediyoruz” şeklinde konuşmuştu.

25 Haziran 2005’de kaybettiğimiz Kazım Koyuncu’nun selden zarar gören ve yıkım kararı alınan evinin müze olarak başka bir alana nakledilmesi gerektiğini belirten Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi ”33 yıllık ömrünü insanlık-sevgi ve barışa adayan geçen şarkıları ile Karadeniz’in ve Trabzonspor’un en büyük simgesi olan Kazım’a vefamızı göstermemiz gerek” dedi.

Share
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?