logo

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Heyecanı

Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’nden mezun olan 83 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine Artvin Valisi Kemal Cirit ve eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende okul birincisi olarak öğrenciler adına bir konuşma yapan Selin Dede, hayatlarının bir dönemini acı tatlı anılarla kapatmanın hüznü içinde olduklarını söyledi.

Yeni sayfalar için yeni beklenti ve umutları olduğunu belirten Dede, “4 yıllık eğitim süreci içinde iyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Birbirimize karşı her zaman doğru ve dürüst olmayı sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı sorumluluklarımızı kavradık. Bizler bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Mevsim bitecek bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz. Bizlerin yetişmesinde büyük rol oynayan öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve ellerinden saygı ile öpüyorum.” dedi.

Öğretmeler adına konuşan Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Ahmet Yaran ise öğretmenliğin peygamberlik mesleği olduğunu söyledi.

Yaran; “Öğretmenlik yapana ne mutlu. Ben 30 yıllıdır bu uğurda gece gündüz fedakarca çalışmayı kendime şiar edindim. Öğretmenin sermayesi öğrencileridir. Bizim en büyük varlığımız budur. 15 binin üzerinde öğrencim var her meslekten. Bu bana yetiyor, başka birşeye gerek yok” dedi.

Aynı zamanda halk ozanı olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Yaran, konuşmasını öğrencilere yönelik şiiriyle sonlandırdı.

Okul Müdürü Erdoğan Öztürk ise 83 öğrenciyi mezun etmenin onurunu ve gururunu yaşamakla beraber öğrencilerden ayrılmanın burukluğunu yaşadıklarını söyledi.

Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Öztürk; “Hayatta başarılı olmanın yegane temel taşı kendinize güven ve inanmaktır. Başarı için inatçı olacağız. Başarı için ısrarcı olacağız. Asla ve asla bir başkasını kendimizden üstün görmeyeceğiz. Sizlerden beklentimiz; Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, Türk Milliyetçiliğini özümsemiş, vatanını milletini seven, soran sorgulayan eleştiren özeleştiriye açık, özgüven duygusu gelişmiş bireyler olarak topluma hizmet sunmanızdır” diye konuştu.

Vali Cirit, başarının ölçütü sadece sınavlar değil

Okul birincisi olan Selim Dede’ye başarı belgesini veren Artvin Valisi Kemal Cirit, başarı ölçütünün sadece sınavlar olmadığını, toplumun sanatçıya da sporcuya da her alanda başarılı bireylere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

 

Okulu bitiren tüm öğrencileri başarılı bulduğunu ifade eden Vali Kemal Cirit; “Çünkü biz bu öğrencilerimize her kademede ihtiyaç duyacağız. Önümüzdeki süreçte de öğrencilerimizin kendilerini geliştirerek hayata katılacaklarını göreceğiz. Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Gelecek yaşamlarında da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Artvin’de, bu hafta sonu eski mezunlarla birlikte 2 bin 300’ün üzerinde öğrencinin Lisans Yerleştirme Sınavına gireceğini belirten Vali Cirit, bu sınava girecek öğrencilere de başarılar diledi.

Mezuniyet töreni öğrencilerin sahnede kep atmasıyla sona erdi.

AVBM

 

Etiketler: » »
Share
1591 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?