logo

Kaymakam Şeref Aydın Öğrencilere Mesleğini Anlattı

Meslek Tanıtım Günleri’ne katılan Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın Arhavi Anadolu Lisesi öğrencilerine mesleğini anlattı.

 

Kaymakam Şeref Aydın Arhavi Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen meslek tanıtım günlerine katılarak, öğrencilere kaymakamlık mesleği hakkında bilgiler verdi. Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, öğrencilere kaymakamlık mesleği hakkında bilgiler verip, öğrencilik ve meslek yaşamı ile ilgili tecrübelerini paylaştı.

Kaymakamlık mesleğin ön eğitimini veren bölümlerin üniversitelerin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, Hukuk Fakülteleri’nde verildiğini belirten Aydın, bu bölümlerden mezun olanların Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) başarılı olmaları durumunda, İçişleri Bakanlığı’nca yapılacak Kaymakamlık sınavına girerek mülakatı geçtikten sonra Kaymakam olabilecekleri söyledi.

Kaymakam açıklamalarının devamında;  “Meslek seçiminin insan hayatında çok önemli olduğunu hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Sizlerin ailenize ve kendinize daha iyi bir gelecek sağlamak adına mesleğini seven, saygın insanlar olarak yetişmenizi ümit ediyorum. Şuanda çok güzel bir okulda eğitim hayatınızı devam ettiriyorsunuz ve önümüzdeki sene üniversite sınavına gireceksiniz. Hepinizin çok güzel hayalleri olduğunu düşünüyorum. Şimdi sizler güzel bir gelecek yaşamak için önünüze doğru hedefler koymanız gerekiyor ve bunu başarmak için çok çalışmanız gerekmektedir Yeteneklerinize uygun seveceğiniz meslekleri seçin, gireceğiniz üniversite sınavında hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?