logo

Kaymakam Sel Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Borçka ilçesinde etkili olan yoğun yağmurun ardından ilçede meydana gelen sel ve heyelan bölgelerinde incelemelerde bulundu.

 

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek ve beraberindeki heyet Borçka ilçesinde geçtiğimiz Çarşamba akşamından itibaren etkili olan sağanak yağış nedeniyle zarar gören alanları yerinde inceledi. Burada Borçka İl Özel İdaresi, Köylere Hizmet Götürme Birliği, DSİ Bölge Müdürlüğü, Karayolları Şube Müdürlüğü ve Borçka Belediyesi yetkililerinden sel ve heyelanlara karşı alınan önlemler ile bölgede yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek gün içerisinde Borçka’yı ziyaret eden Artvin Valisi Muhterem İnce’ye kuvvetli yağış sonrası ilçemizin son durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Borçka ilçesinde sel ve heyelana karşı yapılan mücadele sürerken, bir yandan da ilçede kapanan yollar ve selin etkisinde kalan bölgelerde temizleme çalışmalarının da sürdürüldüğü belirtildi. Ayrıca ilçede dere yatağında çalışma yaparken sel sularının altında kalan iş makinesinin de kurtarıldığı öğrenildi.

Share
749 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?