logo

Kaybolan Öğrenci İçin Memleketinde Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

5 ay önce Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolan Artvin Çoruh Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Özgür Tayyare için memleketi Amasya Suluova’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Artvin Çoruh Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Suluovalı Özgür Teyyare’nin(23) Artvin’de asma köprüden Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolması ve yapılan tüm aramalara rağmen bugüne kadar bulunamaması üzerine öğrencinin üzüntülü ve çaresiz ailesi gıyabi cenaze namazı kıldırıp, ardından Mevlid okuttu.

Suluova Hacı Hayta Mahallesi’nde bulunan baba ocağında kılınan gıyabında cenaze namazı sonrası, İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş ile Müftülük İmam hatipleri ve Hafızları tarafından Kur’anı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunarak dualar edilip ruhuna bağışlandı.

Aynı zamanda başarılı bir güreşçi olan Çoruh nehrinde düşerek kaybolan Özgür Tayyare’ninantrenörüSuluovalı Milli VeteranGüreşçilerimziden Nazif Barutcu, Özgür Tayyare’nin kaybolmasından dolayı büyük üzüntü yaşadığını belirtti.

Oldukça başarılı bir sporcu olan kaybolan öğrenci Özgür Tayyare ile ilgili anılarını anlatan Nazif Barutcu; “Çiğerimiz yandı, çok üzüldüm, saygın ve başarılı bir kişiydi, nasıl oldu anlayamadık. Başarılı bir güreşçiydi. 10 Yıl kadar birlikte çalıştık. Türkiye Şampiyonluğu vardı. Amasya Güreş Eğitim Merkezi’nin güreşçisiydi. Zeki bir kardeşimizdi. Türkiye ve Avrupa’da başarılar elde edebilecek kapasitesi vardı. “Hocam ben hem güreş yapacağım hem de okuyacağım” dedi. Sınavlara girip İlahiyat Fakültesini kazanınca eğitimine devam etti. Hala kaybolmasına anlam veremiyorum. Halan umudumuz kesilmedi, gözlerimiz yollarda” dedi.

Yoğun katılımın yaşandığı ve Hacı Hayta Mahallesi’deki baba ocağının önünde Suluova İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş’un kıldırdığı gıyabi cenaze namazı sonrasında yapılan Mevlit programı ve yemek ikramının ardından baba Mehmet Tayyare ile annesi Emine Tayyare(47) ile ablaları Özge Tayyare(25) ve Özlem Baltutan(27) taziyeleri kabul etti.

Geçtiğimiz aylarda 24 Mayıs 2015’de Çoruh Nehri’ne düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan Artvin Çoruh Üniversitesi 4. sınıf öğrencisi Özgür Teyyare’nin (23) bulunması için dalgıçlarca yapılan çalışmalardan hala sonuç alınamadı.

Etiketler: » » » »
Share
895 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?