logo

Kayak Kursuna Artvin’de Büyük İlgi

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü tarafından sömestri tatili münasebetiyle başlatılan kayak kursu tamamlandı.

 

Son yıllarda ilimizde oldukça popüler hale gelen kayak sporuna ilgi büyük. Özellikle hafta sonları Artvin halkının akın ettiği Atabarı kayak merkezinde kayak kurslarına da büyük ilgi var. Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sömestr tatilini fırsat bilerek minik öğrencilere yönelik kurs faaliyetlerini başlattı. Tamamen ücretsiz olan kayak kursu 06-12 yaş grubu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrencilerin ulaşımı ve Kayak ekipmanları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü tarafından karşılandı. Sömestr kursunda 40 öğrenci ilk defa kayakla tanışıp kayak yapmayı öğrendi. Bunun yanı sıra kendini geliştirmek amaçlı 20 öğrenci de kursa katıldı. Toplamda 16 gün suren kursa 60 öğrenci katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Antrenörü Yunus Oğlağa tarafından düzenlenen kayak kurslarında öğrenciler hem Mersivan Atabarı Kayak Merkezi’nin güzel doğasında zaman geçirdiler, hem de kayak sporunu öğrendiler.  İki hafta süren kurs okulların açılmasıyla başarıyla sona erdi.

Share
725 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?