logo

Kavak Köyü Çöplük Değildir!

Arhavi Kavak Köyü sakinleri  çevrenin temiz tutulması ve çöplerin çöp konteynırlarına atılması konusunda vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etmek için basını köylerine davet ettiler.

Köylerinde altı noktada çöp atılacak  konteynırlerin olmasına rağmen hem kendi köylerindeki insanların, hem de civar köyden gelenlerin çöplerini boş çöp bidonlarının içine değil de yanına attıkları belirterek, daha sonra gelenlerinde nasılsan dışarı atılıyor mantığı ile köyü çöplüğe çevirdiklerini söylediler. Köy sakinleri köy içerisinden geçen küçük ırmaklara çöplerin atılmasının yanında atık suların verilmesi köy çevresini ve köy sakinlerinin sağlığını tehdit eder hale geldi. Köylerinde yaşanan sıkıntıların çözümü için yetkililerden yardım isteyen köy sakinleri, çöp atanların tespit edilip yasalarda mevcut cezanın mutlaka uygulanmasını istediklerini fakat hiçbir olumlu gelişmenin olmamasını da eleştirdiler.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kavak Köyü Muhtarı Kudret Kaya ise, köylerine bırakılan çöplerin çoğunun yol üstü olması nedeni ile civar köyden  bırakıldığını, çöplerin çöp yerlerine değil de meydanlara bırakılması haftada iki kez gelen temizlik çalışanları için de sorun olduğunu açıkladı. Muhtar Kudret Kaya; “ Vatandaş çöplerini çöp konteynırlarının içine atsa zaten sorun olmayacak. Bir de çok yakında okulumuz var. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. Önce kendimizi eğitsek aslında bu olayı hiçte yaşamayacağız” şeklinde konuştu.

Kavak Köyü’nde yaşanan çöp sorunu gün geçtikçe büyürken, duyarsızlık ve ihmaller her geçen gün köyde yaşanan çöp sorununun boyutlarını arttırıyor.

 

Etiketler: » »
Share
1085 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?