logo

KARKON Olağanüstü Genel Kurulunu Yaptı

Karadeniz Konfederasyonu Olağanüstü Genel Kurulunu 14 Haziran 2015’te Üsküdar’da Kız Kulesi Restoranda yaptı.

Kahvaltı ile başlayan programa katılım yoğunluğu vardı. Delegeler ve misafirler güzel bir güne Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı yanındaki kız kulesi Restoran’da başladılar. Gündem gereği saat 12.15  Genel Başkan Tahsin Usta açılış konuşması ile başladı. Tahsin Usta, delegelere katılımın yeterli olduğunu gündeme göre genel kurulu yönetmek üzere bir divan teşekkülü oluşturulmasını ilan etti. Tahsin Usta, verilen önerge ile Divan Başkanlığına İstanbul Eski Baro Başkanı Av Muammer Aydın’ın,  yardımcılığına Fahriye Çolak ve yazman üyeliklere Ethem Bakar ile Ali Kemal Aydın’ı öneren delegelerin isimleri okudu ve daha sonra divan için başka bir önerge olup olmadığı sordu. Usta başka bir liste olmadığını genel kurula açık oylamaya sundu ve divan oy birliği ile kabul edildi. Divan heyeti yerini alarak gündemi okudu saygı duruş ve istiklal marşının ardından diğer maddelere geçildi. Önergeler ve tüzük değişikliği ile alakalı genel kurula bilgi verildi. Buna göre tüzüğün Madde 3’teki tüzük değişiklikleri kabul edilerek konfederasyonun kurucu genel başkanı Tahsin Usta, onursal genel başkan olarak kabul edildi.

Kongreye Artvin Federasyonu Genel Başkanı Metin Kar, Artvin Federasyonu Genel Başkan vekili ve Karkon disiplin kurulu başkanı Elk.Müh. Sedat Mısır, ARDEF Kurucu Genel Sekreteri, Genel Başk. Yrd ve Karkon genel sekreteri İsmail Akbulut ve Artvin Delegeleri  Uğur Ünsal Torun, Öner Torun, Mehmet Öztürk, Adnan Yavuz, Resul Can, Şavaşer Şentürk, Metin Adaş katıldılar.  Çayeli Dernekleri Federasyonu (ÇAYDEF) Genel Başkanı Yılmaz Hüsrev ve yardımcısı Mustafa Yeşidağ ve delegeleri, Trabzon Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Çağlayan ve yönetim kurulu üyesi Harun Özdemir ile delegeleri, Ordu Federasyonu (ORDEF) onursal genel başkanı Sabrı Çelebi, ORDEF Genel başkan yardımcılarından T.Serdar Köksal, Hikmet Melek, Fahriye Çolak, Celalaettin Dervişoğlu, Yaşar Şentürk  ve yönetim kurulu üyeleri ve delegeleri katıldılar. Giresun Dernekler federasyonu genel başkanı yönetim kurulu üyeleri ile delegeleri, Anadolu Samsun Dernekleri Federasyonu genel başkanı Av. Dilek Kiraz Benli, Yönetim kurulu üyeleri ve delegeleri, TÜSÜDEF federasyonundan Bartın Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, Bartın Federasyonu kurucu başkanı H.Basri Nalbant, Genel Başkan vekili Av. Ersin Bozkurt, Genel başkan yrd.  Mustafa Işık ve yönetim kurulu üyeleri ve Bartın delegeleri, Amasya dernekleri federasyonu genel başkanı Saim Diken, Amasya dernekler federasyonu kurucu genel başkanı ve KARKON disiplin kurulu üyesi Kemal Bektaş Ve Gülizar Bektaş, İstanbul Bolulular dernek başkanı Ali Uğurlu, İstanbul Düzceliler dernek başkanı ve İstanbul Sakarya derneği yönetiminden Seher Demirel Tosun, Karabük dernek başk. Yrd. Zuhal Tabak, Giresun Federasyonu (GİRKOM) Genel Başkanı Sıtkı Ada ve yönetim kurulu üyeleri, Ataşehir Giresunlular Platformu başkanı ve KARKON genel saymanı Serkan Gezmiş, İstanbul Marmara Federasyonu Yönetim kurulu üyesi Selvi Çavuşoğlu, TÜSİDEF delegelerinden ve Karkon kurucu üyelerinden Şevket Tırıl, İstanbul Anavatan Partisi İl Başkanı ve TÜSÜDEF Delegesi İlyas Kıvrak, KARKON yönetim kurulu üyesi TÜSİDEF delegesi Remzi Yüksel, Barış Dilsiz, Sancaktepe Sinoplular dernek başkanı Muhsun Pekmez, Sinop il ve ilçeleri derneği şube başkanı Hasan Tuzcu, Sinop Akbaş köyü dernek  başkanı  Cemal Yılmaz, Ssaraydüzü ilçesi dernek başkanı Mustafa Taşkın, Sinop Maruf köy dernek başkanı İbrahim Değirmenci, UÇAKDER başkanı Adem Gündoğdu, Sancaktepe Sinoplular dernek başkanı Muhsin Pekmez, Sancaktepe zabıta müdürü Abdullah Şirin ,İstanbul Ünv.Öğrt. Üyesi. Doç. Dr Fatih Tahıroğlu, İstanbul Çerkeş dernekler birliği başkanı Erol Tepebaşı, Çankıırılılar Federasyonu genel başkanı Zekerya Açıkgöz, Sinop delegesi ve işkadınlarından Belma Sandıkçı, Sinoplu işadamlarından TÜSİDEF delegesi işadamı İbrahım Arslan, Kartal belediye meclis üyelerinden Yusuf Altay ve Mehmet Tırgıl, Ataşehir belediye meclis üyesi Tuncay Akın Orhan katılımcılar arasında idiler. Ayrıca pek çok çelenk ve mazeretli olanların telgrafları okundu.

Divan Başkanı Av. Mumammer Aydın, Genel kurula KARKON yönetim kurulu için aday olmak isteyenlerin müracaatını ilan etti. Divana tek liste halinde Giresun federasyon genel başkanı Sıtkı Ada’nın hazırlamış olduğu listeyi Genel Sekreter İsmail Akbulut sundu. Divan başkanı Av Muammer Aydın listenin tümünü okuyarak genel kurula duyurdu. Daha sonra yeniden liste olup olmadığı veya listeye itirazı olup olmayan soruldu. Divan başkanı tek liste olması nedeni ile önce açık oylama önerisini sundu ve ardından açık oylama ile divana verilen liste oylandı. Oy çokluğu ile liste ibra edildi. Dilek ve temennilere geçildi. Önce yeni Genel başkan Sıtkı Ada bir teşekkür konuşması yaparak kendisine ve yönetimine destek veren delegelere teşekkür etti. Ardından Divan başkanı Av Muammer Aydın’ kapanış konuşması yaparak genel kurulun sona erdiğini ilan etti.

KARKON yönetimine Ardef’ten disiplin kuruluna Elk. Müh. Sedat Mısır, Ekonomist Öğrt. üyesi Leylanur Gün, Eğitimci  yönetici İsmail Akbulut girerken yedeklerde Ferman Erşahin, Gürel Durmuş, Uğur Ünsal Torun  ve Yrd. Doç. Dr. Ehlinaz Torun girdiler.

Share
1657 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?