logo

Kariyer Danışmanı Oktay Aydın Öğrencilerle Buluştu

 

Artvin’de Başarıyı Artırma Projesi (ARTBAP) kapsamında gelenekselleştirilen seminerlere bir yenisi daha eklendi. Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Uzman PDR Kariyer Danışmanı Oktay Aydın tarafından, 8. ve 12. sınıf öğrencilerine sınav stresini yenme ve motivasyon; öğretmen ve velilere ise aile içi iletişim ve öğrenciye yaklaşım seminerleri verildi.

İlk oturum saat 10:00’da 8. sınıf öğrencilerine düzenlendi. Programa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, Şube Müdürleri Aytekin Gürbulak, Ebru Saygın, Gürsel Seçkin ve Metin Özyer, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Uzman PDR ve Kariyer Danışmanı Oktay Aydın sunumunda ortak sınavların içeriğine değinerek öğrencilere sınav kaygısıyla mücadelenin yöntemlerinden bahsetti. Öğrencilerin de söz alarak katıldığı sunumda sınava hazırlık sürecinde öğrencilerin karşılaştığı güçlükleri ve bu güçlüklerle başa çıkarak motivasyonlarını nasıl yükseltebileceklerini anlattı.

Saat 13:30’da düzenlenen ikinci oturuma 12. Sınıf öğrencileri katıldı. Sunumuna öğrencilerin gelecekteki hedeflerini sorarak başlayan Uzman PDR ve Kariyer Danışmanı Aydın, YGS ve LYS’nin içeriğini ve puanlama sistemini anlattı. YGS’ye çok az bir sürenin kaldığı bu günlerde öğrencilere sınav kaygısını nasıl yenebileceklerini ve hayatta hedef belirlemenin önemini vurgulayarak hedeflerine ilerlerken karşılaşabilecekleri zorluklarla nasıl mücadele edeceklerini anlattı.

Son oturum saat 19:00’da öğretmenler ve veliler için düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, Müdür Yardımcısı Kenan Güray, Şube Müdürleri Aytekin Gürbulak, Ebru Saygın, Gürsel Seçkin, Metin Özyer ve okul yöneticilerinin de katıldığı bu oturumda Uzman PDR ve Kariyer Danışmanı Oktay Aydın, öğrencilere rol model olabilmenin, etkin zaman ayırmanın ve onları tanımanın önemini vurguladı. Ortak sınavlar ve YGS/LYS hakkında bazı açıklamalarda da bulunan Aydın, velilerin de söz alarak katıldığı sunumunda öğrencilerin çalışmasını engelleyen nedenlerden ve çözüm yollarından bahsetti. Program İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci’nin Oktay Aydın’a teşekkür etmesiyle sona erdi.

Share
641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?