logo

Karayolları Bölge Müdürlüğü Çileden Çıkardı

Yüksel Kantar: Karayolları Bölge Müdürü Ne İş Yapar?

Artvin’in geleceği açısından son derece önemli olan Artvin Çoruh Üniversitesi’nin gelişim hedefleri arasında yer alan Çayağzı Mahallesi’nde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yeni inşaatlar yapılmasına tepkiler gün geçtikçe büyüyor. Son olarak tepki gösteren isim ise Gazeteci Yazar ve aynı zamanda AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar oldu. Kantar yazdığı yazı ile “ Karayolları Bölge Müdürü Ne İş Yapar?” başlıklı yazısında üniversite tarafından gelişim alanı içerisinde gösterilen ve Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ileride boşaltılması istenen Karayolları 102.Şube Müdürlüğü yerleşkesine yeni inşaatlar yapılmasını eleştirdi.

Gazeteci Yazar ve aynı zamanda AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar yazdığı yazıda sert eleştirilerde de bulundu. Yazar Kantar yazısında; “ Bu başlığı atmamın iki sebebi var. Birincisi Artvin Merkez Çayağzı Mahallesi’nde bulunan Karayolları 102. Şube Şefliği hizmet binalarının olduğu bölgenin Artvin Çoruh Üniversitesine tahsisi resmi olarak istenirken, neden alana yeni binaların yapıldığı ve  ilgili yazıya neden olumsuz cevap verdi? Yazımın yazma nedeni bu. İkincisi ise Cankurtaran Tüneli’nin hala bitirilemeyişi.

Konuyu biraz açarsak ve bu iki meselenin Artvin açısından hayati önem taşıması. Birincisi Artvin’in gelişmesinin Eğitim kenti olmasına bağlı olduğu ortada iken Artvin’deki bazı kamu kurumlarının Artvin Çoruh Üniversitesi’ne yardımcı olmayışı. Hep şunu dedik ve diyoruz: Çayağzı Mahallesi’ndeki  AÇÜ Kampüs yerleşkesinin sağa ve sola doğru gelişmesinin önündeki bürokratik engel ortadan kalkmalı. Genel kanaat şu ki; AÇÜ’nün şehir yerleşkesindeki Kampüs eski köprübaşından mevcut. Artvin girişindeki köprübaşına kadar genişlemeli ve bu bölge bir bütün olarak AÇÜ’ye tahsis edilmeli. Üniversite karayollarının alanını AÇÜ’ye tahsisini istemiş iken bakıyoruz ki, Karayolları kendi bölgesine yeni binalar inşa ediyor.  Bu nasıl bir anlayıştır? Yoksa  onlar için  Artvin’in  Eğitim kenti olmasının  bir önemi yok mu? Şube şefi, Bölge Müdürü’nü bu anlamda anlamakta zorlanıyoruz. Artvin’e  hizmet Artvin’in önündeki engellerin  kaldırılması ile olur. Yine Karayolları şeflik binasının yanında bulunan İl Özel İdaresi’ne ait olan yerin  AÇÜ’ye tahsisi hala neyi bekliyor? Hangi lobi ve lobiler buna engel bunu Artvinliler cevap olarak bekliyor.

İkinci konu ise Hopa CANKURTARAN TÜNELİ’nin temeli 29 Ekim 2010’da atılmışken  ve 900 gün içerisinde bitirilmesi müteahhitler tarafından taahhüt edilmişken, tam BEŞ yıldır  hala tünel hizmete açılmamıştır. Bunun sebebini Artvinliler hala bilmiyor ve mağduriyetimiz devam ediyor. Tabii ki hayal olan tünelin başlaması dolayısı ile biz Artvinliler Hükümetimize sonsuz müteşekkirdir; ancak mali sıkıntı olamamasına rağmen tünelin bitmeyişini ve bu kadar uzamasını hala anlamış değiliz.

Bu iki konu hususunda ilgili kurum amirlerinde açıklama bekliyoruz. Artvin’in mağduriyete dayanacak ne gücü var, ne de  keyfiyete” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: »
Share
1739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?